ДОБРО БИЛО САМО НА ПОЧЕТКУ: Партизан поражен у Бадалони

02.02.2022. 20:32
Željko Obradović, KK Partizan
Жељко Обрадовић, KK Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели претрпели четврти неуспех.

Кошаркаши Партизана поражени су у Шпанији од Хувентуда. После одличног почетка, црно-бели су потпуно пали у наставку и Хувентуд је славио са 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25) остваривши 10. победу и учврастивши се на првој позицији групе А, док је Партизан претрпео четврти пораз.

ИЗ ХУМСКЕ СТИГЛО ОБАВЕШТЕЊЕ: Позната цена улазница за мечеве против Борца и Андоре

"ПРИЧАТИ САДА О ТИТУЛАМА ЈЕ ШАЛА" Обрадовић представио циљеве у овом тренутку за Партизан

НОВИ МАЛЕР ЗА СРБИНА: Недовић пропушта меч са Барселоном

Сјајно су црно-бели одиграли прву четвртину. Агресивном одбраном и одличним решењима у нападу брзо су градили предност против домаћина који није имао прави одговор у својој игри. Тим Жељка Обрадовића је већ у првој деоници стигао до двоцифрене предности 25:12, да би на првом малом одмору водили 27:16. Све се међутим променило у другој деоници. Много снажније је заиграо Хувентуд, па и ако су црно-бели имали и 15 поена предности, вођство је почело полако да се топи мада је Партизан успео да задржи двоцифрену предност у пар наврата. Ипак, у самој завршници се Хувентуд потпуно приближио, а затим успео и да преокрене и први пут на мечу стигне до вођства 69 секунди пре полувремена, али је Паритзан преко Ледеја и Пантера ипак водио 42:41 на великом одмору.

Само неколико минута у трећој четвртини је Партизан имао предност, да би Хувентуд са две везане тројке преокренуо и водио 53:49. Од тог тренутка су црно-бели константно каскао за домаћином који је полако, али сигурно повећавао предност до максималне двоицфрене на крају треће четвртине 69:59. У последњих 10 минута Хувентуд је и даље настављао да погађа тројке, Брендон Пол је везао две и домаћин је повео 81:68 у 34. минуту. Црно-бели су успели да приђу на 81:73 и можда би успели да се врате у меч, али је Вивес у два узастопна напада погађао тројке у последњој секунди и тако потпуно ''убио'' Партизан који није могао да се опорави од тога, да би тачку ставио Вентура два и по минута пре краја за резултат 90:75. До краја је домаћин исконтролисао меч и мирно завршио утакмицу.

ХУВЕНТУД - ПАРТИЗАН 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25)

ДВОРАНА: Олимпик.

СУДИЈЕ: Пантер, Травицки, Кливаз.

ХУВЕНТУД: Бускец, Пол 13, Рибас 15, Бродзијански, Вентура 4, Вивес 13, Басас 9, Фелиз, Вилис 19, Биргандер 12, Пара 7, Томић.

ПАРТИЗАН: Куруц 7, Пантер 19, Ледеј 15, Загорац, Аврамовић 1, Копривица, Дангубић 5, Смаилагић 9, Мур, Глас, Лесор 20, Мадар 8.

Кошаркаши Партизана вечерас од 21 час у Шпанији игра меч 12. кола Еврокупа против Хувентуда у дербију кола групе А. Ово је утакмице првопласиране и другопласиране екипе у групи, а црно-бели су у Београду у узбудљивом мечу славили 68:67, а ова два клуба повезује и највећи успех Партизана у историји који је 1992. управо против Хувентуда постао шампион Европе.

Црно-бели су били изједначени са Хувентудом на табели, али пораз од Турк Телеком у претходном колу мало је закомпликовао ситуацију Партизану који вечерас у Бадалони бије битку која може да има велики утицај на прво место у групи. Партизан је везао два пораза од Меге и Турк Телеком, али су црно-бели у Словенији савладали Крку и тако имали добру припрему за Хувентуд.

У саставу Партизана неће бити најновијег појачања Тристана Вукчевића пошто је одлучено да он остане у Београду са Урошем Трифуновићем и Душаном Милетићем, док ће сви остали бити на располагању тренеру Жељку Обрадовићу.

40. минут
Крај меча, Хувентуд је савладао Партизан са 92:84.
38. минут
Хувентуд убацује 16. тројку и вероватно решава питање победника, резултат је 90:75.
36. минут
Уз много среће Хувентуд постиже тројку и води 84:73.
34. минут
Брендон Пол погађа још једну тројку и Хувентуд води 13 поена разлике, 81:68.
33. минут
Хувентуд после нове тројке стиже до нове максималне предности 75:64.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
На крају треће четвртине Хувентуд води 69:59.
29. минут
Хувентуд стиже до прве двоцифрене предности на мечу, 67:57.
28. минут
Повећава Хувентуд вођство преко расположеног Биргандера и сада води максималних 62:54.
27. минут
Хувентуд има максималних плус пет 57:52.
25. минут
Хувентуд са две узастопне тројке прелази у вођство 53:49.
22. минут
Нешто боље Партизан отвара трећу четвртину и води 47:42.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена. Имао је Партизан 15 поена предности, али на велики одмор одлази са само поеном вишка 42:41.
19. минут
Потпуни повратак Хувентуда, домаћин води 41:38.
18. минут
Хувентуд је потпуно зауставио Партизан у нападу и приша на само поен заостатка 38:37.
17. минут
Хувентуд је скоро потпуно анулирао Партизанову предност. Тим Жељка Обрадовића води 38:33.
15. минут
Хувентуд тројкама успева да смањи предност Партизана на 35:27.
12. минут
Партизан је стигао до 15 поена предности, али смањује Брендон Пол другом тројом 31:19.