DOBRO BILO SAMO NA POČETKU: Partizan poražen u Badaloni

02.02.2022. 20:32
Željko Obradović, KK Partizan
Željko Obradović, KK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli pretrpeli četvrti neuspeh.

Košarkaši Partizana poraženi su u Španiji od Huventuda. Posle odličnog početka, crno-beli su potpuno pali u nastavku i Huventud je slavio sa 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25) ostvarivši 10. pobedu i učvrastivši se na prvoj poziciji grupe A, dok je Partizan pretrpeo četvrti poraz.

IZ HUMSKE STIGLO OBAVEŠTENJE: Poznata cena ulaznica za mečeve protiv Borca i Andore

"PRIČATI SADA O TITULAMA JE ŠALA" Obradović predstavio ciljeve u ovom trenutku za Partizan

NOVI MALER ZA SRBINA: Nedović propušta meč sa Barselonom

Sjajno su crno-beli odigrali prvu četvrtinu. Agresivnom odbranom i odličnim rešenjima u napadu brzo su gradili prednost protiv domaćina koji nije imao pravi odgovor u svojoj igri. Tim Željka Obradovića je već u prvoj deonici stigao do dvocifrene prednosti 25:12, da bi na prvom malom odmoru vodili 27:16. Sve se međutim promenilo u drugoj deonici. Mnogo snažnije je zaigrao Huventud, pa i ako su crno-beli imali i 15 poena prednosti, vođstvo je počelo polako da se topi mada je Partizan uspeo da zadrži dvocifrenu prednost u par navrata. Ipak, u samoj završnici se Huventud potpuno približio, a zatim uspeo i da preokrene i prvi put na meču stigne do vođstva 69 sekundi pre poluvremena, ali je Paritzan preko Ledeja i Pantera ipak vodio 42:41 na velikom odmoru.

Samo nekoliko minuta u trećoj četvrtini je Partizan imao prednost, da bi Huventud sa dve vezane trojke preokrenuo i vodio 53:49. Od tog trenutka su crno-beli konstantno kaskao za domaćinom koji je polako, ali sigurno povećavao prednost do maksimalne dvoicfrene na kraju treće četvrtine 69:59. U poslednjih 10 minuta Huventud je i dalje nastavljao da pogađa trojke, Brendon Pol je vezao dve i domaćin je poveo 81:68 u 34. minutu. Crno-beli su uspeli da priđu na 81:73 i možda bi uspeli da se vrate u meč, ali je Vives u dva uzastopna napada pogađao trojke u poslednjoj sekundi i tako potpuno ''ubio'' Partizan koji nije mogao da se oporavi od toga, da bi tačku stavio Ventura dva i po minuta pre kraja za rezultat 90:75. Do kraja je domaćin iskontrolisao meč i mirno završio utakmicu.

HUVENTUD - PARTIZAN 92:84 (16:27, 25:15, 28:17, 23:25)

DVORANA: Olimpik.

SUDIJE: Panter, Travicki, Klivaz.

HUVENTUD: Buskec, Pol 13, Ribas 15, Brodzijanski, Ventura 4, Vives 13, Basas 9, Feliz, Vilis 19, Birgander 12, Para 7, Tomić.

PARTIZAN: Kuruc 7, Panter 19, Ledej 15, Zagorac, Avramović 1, Koprivica, Dangubić 5, Smailagić 9, Mur, Glas, Lesor 20, Madar 8.

Košarkaši Partizana večeras od 21 čas u Španiji igra meč 12. kola Evrokupa protiv Huventuda u derbiju kola grupe A. Ovo je utakmice prvoplasirane i drugoplasirane ekipe u grupi, a crno-beli su u Beogradu u uzbudljivom meču slavili 68:67, a ova dva kluba povezuje i najveći uspeh Partizana u istoriji koji je 1992. upravo protiv Huventuda postao šampion Evrope.

Crno-beli su bili izjednačeni sa Huventudom na tabeli, ali poraz od Turk Telekom u prethodnom kolu malo je zakomplikovao situaciju Partizanu koji večeras u Badaloni bije bitku koja može da ima veliki uticaj na prvo mesto u grupi. Partizan je vezao dva poraza od Mege i Turk Telekom, ali su crno-beli u Sloveniji savladali Krku i tako imali dobru pripremu za Huventud.

U sastavu Partizana neće biti najnovijeg pojačanja Tristana Vukčevića pošto je odlučeno da on ostane u Beogradu sa Urošem Trifunovićem i Dušanom Miletićem, dok će svi ostali biti na raspolaganju treneru Željku Obradoviću.

40. minut
Kraj meča, Huventud je savladao Partizan sa 92:84.
38. minut
Huventud ubacuje 16. trojku i verovatno rešava pitanje pobednika, rezultat je 90:75.
36. minut
Uz mnogo sreće Huventud postiže trojku i vodi 84:73.
34. minut
Brendon Pol pogađa još jednu trojku i Huventud vodi 13 poena razlike, 81:68.
33. minut
Huventud posle nove trojke stiže do nove maksimalne prednosti 75:64.

ČETVRTA ČETVRTINA

30. minut
Na kraju treće četvrtine Huventud vodi 69:59.
29. minut
Huventud stiže do prve dvocifrene prednosti na meču, 67:57.
28. minut
Povećava Huventud vođstvo preko raspoloženog Birgandera i sada vodi maksimalnih 62:54.
27. minut
Huventud ima maksimalnih plus pet 57:52.
25. minut
Huventud sa dve uzastopne trojke prelazi u vođstvo 53:49.
22. minut
Nešto bolje Partizan otvara treću četvrtinu i vodi 47:42.

TREĆA ČETVRTINA

20. minut
Kraj prvog poluvremena. Imao je Partizan 15 poena prednosti, ali na veliki odmor odlazi sa samo poenom viška 42:41.
19. minut
Potpuni povratak Huventuda, domaćin vodi 41:38.
18. minut
Huventud je potpuno zaustavio Partizan u napadu i priša na samo poen zaostatka 38:37.
17. minut
Huventud je skoro potpuno anulirao Partizanovu prednost. Tim Željka Obradovića vodi 38:33.
15. minut
Huventud trojkama uspeva da smanji prednost Partizana na 35:27.
12. minut
Partizan je stigao do 15 poena prednosti, ali smanjuje Brendon Pol drugom trojom 31:19.