ПРЕГАЖЕНИ КАО ПЛИТАК ПОТОК: Црно-бела машинерија размонтирала Хамбург

18.01.2022. 20:22
Matijas Lesor
Матијас Лесор / Извор: МН Press

Осми тријумф Партизана.

Кошаркаши Партизана остварил ису убедљиву победу у 10. колу А групе Еврокупа пошто су савладали Хамбург са 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24) и тако стигли до осмог тријумфа.

Спој спорта и хуманости – почиње Mozzart Финал Eight турнир у Београду

БОМБА! Фајнал-фор Евролиге у Београду

ТАКО ЈЕ МОРАЛО БИТИ: Евролига продужила рок за довођење појачања

Црно-бели су на овом мечу били без Душана Милетића и Радета Загорца, али се то није осетило у игри домаћина. Чврстом одбраном која је донела велики број украдених лопти Партизан је брзо стварао предност захваљујући пре свега расположеном Матијасу Лесору против гостију који нису успевали током већег дела прве четвртине да повежу своје редове, па су црно-бели већ после прве четвртине имали двоцифрену предност 34:14. У наставку је Хамбург заиграо нешто боље у одбрани што му је донело и већу сигурност у нападу, али то није променило ситуацију на терену. Успели су гости у једном тренутку да спусте заостатак на 43:28, али је убрзо стигао одговор црно-белих преко Аврамовић, Трифуновића и Ледеја, да би им се придружили Лесор и Ледеј кој ису полувреме завршили са по 15 постигнутих поена, а црно-бели са 24 поена предности.

Наставак меча није донео ништа другачију слику на терену. Партизан је наставио у високом ритму и чекао се само трнутак када ће црно-бели стићи до 30 поена предности, што се десило после поена Лесора у 25. минуту (77:46). Гост ису тек повремено тројком успевали да пробију одбрану црно-белих, али је тим Жељка Обрадовића чувао 30 поена предности и пред четврту деоницу. Последњи 10 минута Били су само формалност пошто је питање победника било одавно решено. Обрадовић је из игре извукао главне играче, па је темпо мало опао, али су црно-бели остварили сигурну и убедљиву победу против Хамбурга.

ПАРТИЗАН - ХАМБУРГ 102:77 (34:14, 31:27, 20:12, 17:24)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Семеш, Лауринавичијус, Константиновс.

ГЛЕДАЛАЦА: 5.021.

ПАРТИЗАН: Куруц 8, Пантер 15, Ледеј 18, Аврамовић 5, Копривица 13, Дангубић, Смаилагић 2, Мур 4, Глас 2, Лесор 22, Трифуновић 8, Мадар 5.

ХАМБУРГ: Браун 5, Ди Лео 3, Хомсли 14, Рич, Мајснер 5, Кристен 20, Мекалум 11, Коцар 9, Хинрих 3, Едигин 4, Холац 4.

Кошаркаши Партизана вечерас од 20.45 у дворани ''Александар Николић'' дочекују екипу Хамбурга у оквиру 10. кола А групе Еврокупа. Црно-бели вечерапшњим тријумфом имају прилику да се учврсте у врху табеле пошто су на другој позицији иза Хувентуда који има исти скор као и Партизан, али и бољу кош разлику.

Партизан и Хамубрг играли су у првом колу када су у веома ефикасном мечу црно-бели успели да тријумфују у Немачкој. Док су црно-бели у врху са седам победа и два пораза, Хамбург је тренутно на седмој позицији са четири победе и пет пораза.

Тренер црно-белих Жељко Обрадовић на овом мечу неће моћи да рачуна на Душана Милетића који је и даље позитиван на корона вирус, као и на Радета Загорца који ће још пар дана бити ван тима.

40. минут
Крај меча, убедљив тријумф Партизана 102:77.
35. минут
Опао је мало темпо у игри Партизана пошто је Обрадовић извукао главне играче из игре, али црно-бели имају убедљиву предност 90:62.
33. минут
Рутински Партизан држи ситуацију под контролом, 88:56.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Партизан води 85:53.
27. минут
Бацио се Ледеј по лопту на записнички сто, а дворана је експлодирала. Партизан води 80:46.
25. минут
Наставља Партизан у истом ритму у којем је и завршио прво полувреме и води 77:46.
22. минут
Партизан стиче нову максималну предност 70:41.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Партизан после сјајних 20 минута води 65:41.
17. минут
Чува Партизан предност и држи под контролом Хамбург који игра агресивнију одбрану у другој четвртини, 53:34.
15. минут
Игра се кош за кош у овим тренуцима, Партизан води 43:28.
13. минут
Кристен је постигао тројку и смањио предност Партизана на 39:21, али Обрадовић одмах реагује тајм-аутом.
12. минут
Мало боље је Хамбург почео другу деоницу, али и даље Партизан има потпуну контролу меча и велику предност 36:18.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, одлична игра Партизана који је стигао већ до 20 поена предности 34:14.