ЕВРОКУП: Ренфро помогао Вањи да сруши Албу за рођендан (ФОТО)

09.01.2019. 21:57
Vanja Marinković
Вања Маринковић / Извор: МН Press

Први тријумф Партизана у Топ 16 фази.

Кошаркаши Партизана савладали су Албу у другом колу Топ 16 фазе Еврокупа са 78:66 (19:13, 18:15, 13:15, 28:23) и тако стигли до првог тријумфа у другој рунди такмичења. У тврдој утакмици где су доминирале одбране брже су у нападу проиграли црно-бели и заслужено стигли до победе пошто су неколико пута имали и двоцифрену предност, иако су гости константно претили. Бриљирао је Вања Маринковић који је данас прославио 22. рођендан, а уз њега је одличан меч одиграо и Алекс Ренфро који је имао 12 асистенција.

Одбране су обележиле меч у дворани ''Александар Николић''. Било је јасно од старта да ће ривали тешко долазити до поена, а то се јасно видело и по резултату 8:7 за Партизан половином прве четвртине. До одласка на први мали одмор није се слика на терену променила, иако су црно-бели нешто боље играли у нападу па је Партизан имао предност 19:13. Боље је Партзизан отворио другу деоницу и стигао до максималних девет поена предности 22:13 после поготка Загорца уз фаул. Није тим Андрее Тринкијерија искористио ту прилику да се још више одлепи, али је успешно чувао предност. У пар наврата је Алба покушала да припрети, али је Партизан имао спреман одговор и нову максималну предност, прву двоцифрену, 32:21 после тројке слављеника Вање Маринковића који је напунио 22 године, да би Си повисио на 34:21. До полуврмена су гости ипак успели да се спусте на испод 10 поена заостатка (37:28).

Добро је Партизан почео и друго полувреме и успео поново да дође до двоцифрене предности 41:30 у 23. минуту, али поново црно-бели нису успели да дефинитивно сломе ривала. Нису се гости предавали и успели су да стигну на три поена минуса 44:41 у 27. минуту, али је њихов налет тројком одбио Си и Партизан је у последњих 10 минута ушао са седам поена предности. Почетком последње деонице разиграо се Никола Јанковић, а Си и Маринковић погодили по још једну тројку и црно-бели су још једном стигли до двоцифреног вођства 63:49 у 34. минуту. Међутим, Хермансон је постигао девет поена у низу и гости су у 34. минуту смањили на 65:58, а Тринкијери затражио тајм-аут. Уродило је то плодом и црно-бели су успели да одбију налет Албе и на два минута до краја водили 71:63. Испоставило се да је то била довољна предност да тријумф Партизана не дође у питање.

ПАРТИЗАН - АЛБА 78:66 (19:13, 18:15, 13:15, 28:23)

ДВОРАНА: Александар Николић.

СУДИЈЕ: Коромилас, Лауринавичијус, Картал.

ГЛЕДАЛАЦА: 6.000.

ПАРТИЗАН: Н. Јанковић 11, Пејџ 10, Си 10, Маринковић 14, Величковић, Пецарски, Загорац 8, Ренфро 2, С. Јанковић 2, Лендејл 13, Гагић 2, Николић 6.

АЛБА: Саибу 2, Гифи 5, Хант, Шнајдер, Хермансон 16, Вагнер 2, Гидраитис 11, Тиеман 8, Клифорд 5, Ноко 5, Сикма 10, Пено 2.