EVROKUP: Renfro pomogao Vanji da sruši Albu za rođendan (FOTO)

09.01.2019. 21:57
Vanja Marinković
Vanja Marinković / Izvor: MN Press

Prvi trijumf Partizana u Top 16 fazi.

Košarkaši Partizana savladali su Albu u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa sa 78:66 (19:13, 18:15, 13:15, 28:23) i tako stigli do prvog trijumfa u drugoj rundi takmičenja. U tvrdoj utakmici gde su dominirale odbrane brže su u napadu proigrali crno-beli i zasluženo stigli do pobede pošto su nekoliko puta imali i dvocifrenu prednost, iako su gosti konstantno pretili. Briljirao je Vanja Marinković koji je danas proslavio 22. rođendan, a uz njega je odličan meč odigrao i Aleks Renfro koji je imao 12 asistencija.

Odbrane su obeležile meč u dvorani ''Aleksandar Nikolić''. Bilo je jasno od starta da će rivali teško dolaziti do poena, a to se jasno videlo i po rezultatu 8:7 za Partizan polovinom prve četvrtine. Do odlaska na prvi mali odmor nije se slika na terenu promenila, iako su crno-beli nešto bolje igrali u napadu pa je Partizan imao prednost 19:13. Bolje je Partzizan otvorio drugu deonicu i stigao do maksimalnih devet poena prednosti 22:13 posle pogotka Zagorca uz faul. Nije tim Andree Trinkijerija iskoristio tu priliku da se još više odlepi, ali je uspešno čuvao prednost. U par navrata je Alba pokušala da pripreti, ali je Partizan imao spreman odgovor i novu maksimalnu prednost, prvu dvocifrenu, 32:21 posle trojke slavljenika Vanje Marinkovića koji je napunio 22 godine, da bi Si povisio na 34:21. Do poluvrmena su gosti ipak uspeli da se spuste na ispod 10 poena zaostatka (37:28).

Dobro je Partizan počeo i drugo poluvreme i uspeo ponovo da dođe do dvocifrene prednosti 41:30 u 23. minutu, ali ponovo crno-beli nisu uspeli da definitivno slome rivala. Nisu se gosti predavali i uspeli su da stignu na tri poena minusa 44:41 u 27. minutu, ali je njihov nalet trojkom odbio Si i Partizan je u poslednjih 10 minuta ušao sa sedam poena prednosti. Početkom poslednje deonice razigrao se Nikola Janković, a Si i Marinković pogodili po još jednu trojku i crno-beli su još jednom stigli do dvocifrenog vođstva 63:49 u 34. minutu. Međutim, Hermanson je postigao devet poena u nizu i gosti su u 34. minutu smanjili na 65:58, a Trinkijeri zatražio tajm-aut. Urodilo je to plodom i crno-beli su uspeli da odbiju nalet Albe i na dva minuta do kraja vodili 71:63. Ispostavilo se da je to bila dovoljna prednost da trijumf Partizana ne dođe u pitanje.

PARTIZAN - ALBA 78:66 (19:13, 18:15, 13:15, 28:23)

DVORANA: Aleksandar Nikolić.

SUDIJE: Koromilas, Laurinavičijus, Kartal.

GLEDALACA: 6.000.

PARTIZAN: N. Janković 11, Pejdž 10, Si 10, Marinković 14, Veličković, Pecarski, Zagorac 8, Renfro 2, S. Janković 2, Lendejl 13, Gagić 2, Nikolić 6.

ALBA: Saibu 2, Gifi 5, Hant, Šnajder, Hermanson 16, Vagner 2, Gidraitis 11, Tieman 8, Kliford 5, Noko 5, Sikma 10, Peno 2.