ЕВРОЛИГА: Албиси ПРЕСУДИО Жоцовом Фенеру, Мицов ОДЛИЧАН у победи Арманија! Велики ПРЕОКРЕТ Макабија...

19.12.2019. 21:34 17:13
Željko Obradović
Жељко Обрадовић / Извор: Профимедиа

На програму су били мечеви 15. кола.

Муке Фенербахчеа у Евролиги наставиле су се пошто је у првој утакмици 15. кола тим Жељка Обрадовића претрпео и 10 пораз у сезони, а до целог пшлена у Истанбулу је стигао Зенит 81:84 (22:18, 21:20, 16:22, 22:24).

Макаби је у Тел Авиву савладао Панатинаикос са 88:79 (13:29, 30:17, 22:23, 23:10), после преокрета, док је Армани у Милану био бољи од Валенсије резултатом 78:71 (26:24, 17:19, 19:10, 16:18).

ПАРТИЗАН САЗНАО РАСПОРЕД У ЕВРОКУПУ: Спектакл у Арени већ у првом колу

ВЕЛИКО ПОЈАЧАЊЕ МОРНАРА: Један од најбољих играча АБА лиге стигао у Бар (ФОТО)

ОВО ЗАНИМА ГРОБАРЕ: Мијаиловић ПРОГОВОРИО о повратку Вујошевића у Партизан!

Турски шампион провео је у вођству већи део меча, али су гости прикључак успели да ухвате у трећој четвртини, а затим и стигну до вођства које је у последњих 10 минута било и седам поена предности. Зенит је осам секунди пре краја водио са три разлике, али је Слукас погодотио тројку за велико славље на трибинама. Међутим, Албиси је узвратио тројком три секунде пре краја, испоставиће се за победу, пошто је Слукас промашио тројку за продужетак.

Најбољи у редовима Фенербахчеа били су Жофри Ловерњ са 18 и Никола Калинић са 16 поена, док је Слукас постигао 13. Зенит је предводио Матеуж Понитка са 16 поена, Густаво Ајон постигао је 12, а Албиси и Воронов по 11.

У победи Израелаца истакао се сјајни плејмејкер Скоти Вилбекин са 23 поена, Дорси је додао 16, а Отело Хантер 15, уз седам скокова. У пораженом саставу који је сјајно започео меч бољи од осталих био је Дешон Томас са 24 коша.

У победи Милана одличан је био српски интернационалац Владимир Мицов који је сусрет завшио са 13 поена, а најефикаснији код домаћина био је Дела Вале са 15. У екипи Валенсије Бојан Дубљевић је био одличан са 20 кошева и шест ухваћених лопти, али недовољно за изненађење у миланском "Форуму".