ЕВРОЛИГА: Армија сигурна, Митровићев повратак уништила Валенсија, Пешић изгубљен у Зеленој шуми (ФОТО)

01.03.2018. 23:04
Svetislav Pešić
Светислав Пешић / Извор: МН Press

Игра се 24. коло.

Светислав Пешић у кратком временском року препородио је Барселону, успео да са Блауграном освоји и Куп краља, али Жалгирис се није на то освртао. Литвански клуб славио је убедљиву победу и задржао се на четвртој позицији предвођен са 21 поеном Аксела Тупана и Кевина Пангоса који је постигао 18. Василије Мицић имао је солидну ролу са чеитир поена уз два скока и пет асистенција. Код индиспониране Барселоне усамљен је био Пјер Ориола са 18 поена, док је Анте Томић постигао 11.

Лука Митровић се после три месеца вратио на терен, али му повратак неће остати у лепом сећању, а за то се побринула Валенсија која је славила убедљиво пред домаћим навијачима. ШПнаски тим је већ после прве четвртине водио 17 разлике, али су гости из Немачке узвратили у другој деоници коју су добили 23:9. Ипак, није Бамберг наставио у истом ритму у наставку па је Валенсија на крилима 18 поена Алберта Абалдеа, 16 поена Фернанда Сан Еметерија и 14 Бојана Дубљевића дошла до победе.

Макаби је дочекао ЦСКА у Тел Авиву, али није успео чак ни да пружи прави отпор. Армија је промарширала кроз Тел Авив и дошла корак ближе првом месту. Већ на полувремену су Московљани имали двоцифрену предност (52:36), па је друго полувреме готово било само пука формалност. Нандо Де Коло био је са 19 поена најефикаснији у ЦСКА, а испратио га је са 16 Кори Хигинс. Бољи од осталих у Макабију били су Норис Кол са 13 и Џона Болден са 12 поена.

У дуелу тимова из доњег дома табеле, Армани је убедљиво савладао Ефес. Клучним за тим из града моде испоставила се друга четвртина коју је Армани решио у своју корист са 15 поена предности после изједначеног првог периода. У наставку је Армани само одржавао предност и дошао до осме победе, док је Ефес претрпео и 18 пораз. Ембаје је предводио Армани са 14 поена, а по 13 су постигли Гаудлок и Џерелс. Сони Вимс предводио је Ефес са 19 поена, а испратио га је још само Владимир Штимац са 12 поена и шест скокова.

У последњем мечу вечери Басконија је успела да савлада Химки и тако се приближи осмој позицији која води у плеј-оф, а на којој је Макаби са победом више. Басконија је до победе дошла преокретом пошто су гости из Русије водили осам поена предности после прве четвртине, да би домаћин у другој и трећој четвртини потпуно разбили Химки и дошли до победе. Бубоа са 16 и Шенгелија са 15 поена предводили су Басконију, док су Швед са 23 и Гил са 21 поеном били најефикаснији код Химкија.

Реал Мадрид - Фенербахче (21)

Табела: ЦСКА 19-5, Олимпијакос 16-7, Фенербахче 16-7, Жалгирис 15-9, Реал 14-9, Панатинаикос 14-9, Химки 14-10, Макаби Тел Авив 12-12, Басконија 11-13, Уникаха 10-13, Црвена звезда 9-14, Валенсија 9-15, Бамберг 9-15, Армани 8-16, Барселона 7-17, Ефес 6-18.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.