"ЦРНИ ПЕТАК" БАКСУЗАН ЗА ВЕЧИТЕ: После Партизана, изгубила и Звезда! Шилдс и Ло пресудили црвено-белима

24.11.2023. 19:24 22:21
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Екипа Јаниса Сферопулоса забележила седми неуспех.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Олимпије из Милана 71:93 (19:20, 20:18, 17:25, 15:30) у десетом колу Евролиге.

МЕСИНА ПОНОВО О НЕЈПИРУ: ”Само сам се шалио” Etore Mesina

МЕСИНА ПОНОВО О НЕЈПИРУ: ”Само сам се шалио”

ПЕШИЋ ЗАПУШИО УСТА КРИТИЧАРИМА: "Један сам од најбољих тренера у Европи"Svetislav PeÅ¡ić

ПЕШИЋ ЗАПУШИО УСТА КРИТИЧАРИМА: "Један сам од најбољих тренера у Европи"

ЈОКИЋ ПОСЛЕ ЛОШЕ СЕРИЈЕ ДЕНВЕРА: Одбрана нам је стварно лошаNikola Jokić

ЈОКИЋ ПОСЛЕ ЛОШЕ СЕРИЈЕ ДЕНВЕРА: Одбрана нам је стварно лоша

Лош је био "црни петак" (дан се пригодно обележава огромним попустима, што привлачи велики број људи) за вечите ривале и после пораза Партизана у Истанбулу од Ефеса и Звезда је пала у Штарк арени.

Утакмицу пред пуним трибинама одлично је отворио Дејан Давидовац. Крилни центар је постигао првих седам поена за своју екипу. Ипак, Звезда није успела да искористи ту добру игру српског репрезенативца са старта меча, па ниједна екипа није имала предност већу од три поена у првом кварталу.

У другој деоници прилику је добио и Шабаз Нејпир. Плејмејкер Звезде који је био у жижи интересовања због недавне јавне расправе са Етореом Месином. Американац је дуел играо са маском, због повреде носа против Фенербахчеа, али је одиграо свега неколико минута. Очито да му повреда још увек смета.

Контролисала је утакмицу екипа из Милана у првом полувремену. Као и често против Црвене звезде, расположен је био Маодо Ло, а укључио се и Бортолани, па су гости средином деонице имали и плус осам.

Ипак, уследио је одговор домаћих и то повратком Давидовца на паркет. Поново је офанзивно допринео бивши играч ЦСКА Москве и највише захваљујући њему Звезда је спречи противника да оде на осетнију предност. Чак је и тројком Теодосића у последњим секундама друге деонице, тим Јаниса Сферопулоса водио са једним поеном разлике.

ЕВРОЛИГА, ДЕСЕТО КОЛО

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ОЛИМПИЈА МИЛАНО 71:93 (19:20, 20:18, 17:25, 15:30)

Дворана: Штарк арена

Судије: Могулкоч, Фуфис, Рацис

Црвена звезда: Лазаревић, Теодосић 8, Давидовац 18, Митровић 11, Симоновић 2, Нејпир, Тоби, Боломбој 4, Недовић 16, Гиедраитис 7, Матеус 5

Олимпија Милано: Ло 32, Појтрес 7, Бортолани 8, Тонут 6, Мели 11, Камагате, Ричи, Хол, Шилдс 19, Миротић 8, Хајнс, Војтман 2

Звезда је одлично почела други део утакмице, Давидовац је наставио са сјајном игром, домаћи су повели шест поена разлике и натерали Месину на тајмаут после свега два минута игре у наставку. Тих минут одмора гости су искористили феноменално. Серија 12:0 коју су предводили Ло и пробуђени Миротић тотално је „сасекла ноге“ Звезди у овом кварталу. Домаћи су успели крајем деонице да се мало саберу, али су са заостатком од седам поена ушли у последњих десет минута.

Још једном је домаћи тим добро почео деоницу. После поена Недовића, пришли су домаћи на минус четири, публика се пробудила, изгледало је да београдски црвено-бели могу до прикључка, али Шејвон Шилдс није мислио тако… Две тројке сјајног бека којима враћа двоцифрену разлику за свој тим. Потом и још поена из невероватних ситуација Маодо Лоа и гости су на три минута до краја успели да преломе меч и дођу до четврте победе у Евролиги. Звезда је на скору 3:7.

Најбољи код Звезде је био Давидовац са 18 поена, Недовић два мање, док је Митровић имао 11 уз пет скокова. У тиму Олимпије, меч сезоне одиграо је Маодо Ло. Немац је имао 32 поена уз шут из игре 10/14 и без промашаја са линије слободних бацања (6/6). "Помогао" му је Шилдс са 19 поена.

Читав ток меча могли сте пратити на порталу СрбијаДанас

Крај меча. Црвена звезда - Олимпија 71:93.

37. минут
Маодо Ло погађа тројку, а потом и још четири његова поена и чини се да су гости преломили утакмицу. Плус 17 је за Олимпију.

36. минут
Имала је Звезда добар моментум после поена Недовића, пришла на четири поена заостатка, али онда две тројке погађа Шилдс и враћа двоцифрену предност свом тиму.

32. минут
Тројка Јага Матеуса којом Звезда смањује на минус пет.

Завршена је трећа деоница. Црвена звезда - Олимпија 56:63.

28. минут
Апсолутно ова деоница припада гостима. Боломбој закуцава, али Миротић на другој страни погађа тројку за плус десет гостију.

26. минут
Пробудио се и Миротић и уз одличног Лоа повећао предност Миланеза - 53:47. Серија је сада 12:0 за госте.

25. минут
Одличан одговор Олимпије после минута паузе и преокрет, серија 8:0 и плус два је за госте.

23. минут
Давидовац игра своју најбољу утакмицу у сезони. Још једна тројка за њега, води Звезда 47:41. Тајмаут тражи Месина.

22. минут
Наставља Дејан Давидовац. Његова нова тројка, 15 поена за крилног центра. 42:41.

Почела је трећа четвртина.

Полувреме у Штарк арени. Црвена звезда одличном завршницом води против Олимпије Милано, Теодосић је погодио за три у последњим секундама друге деонице - 39:38.

19. минут
Серија тројки на обе стране. Давидовац и Недовић су погађали за домаће, док је Ло био прецизан за Олимпију. 34:37.

17. минут
Не успева Звезда да потпуно приђе противнику. Гости контролишу утакмицу у другој деоници. 26:34 је после нових поена Маодо Лоа, који бриљира за сада.

15. минут
Повела је Олимпија са осам поена, али следи серија Звезде од 5:0.

12. минут
Недовић маши тројку, а на другој страни Бортолани погађа изван линије 6.75. Плус пет је за госте.

Завршена је прва четвртина. Црвена звезда - Олимпија 19:20.

8. минут
Појтрес се добро позиционирао под кошем Звезде и погодио за плус три гостију.

6. минут
Симоновић прецизан за два. Олимпија је у предности 10:9.

3. минут
Теодосић прави фаул, након чега Маодо Ло погађа са линије слободних бацања, на другој страни поентира Давидовац, који је постигао све поене за домаћина. 7:5

1. минут
Давидовац после фаула на линији за слободна бацања. Прво маши, али друго погађа - 1:0