"CRNI PETAK" BAKSUZAN ZA VEČITE: Posle Partizana, izgubila i Zvezda! Šilds i Lo presudili crveno-belima

24.11.2023. 19:24 22:21
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Ekipa Janisa Sferopulosa zabeležila sedmi neuspeh.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpije iz Milana 71:93 (19:20, 20:18, 17:25, 15:30) u desetom kolu Evrolige.

MESINA PONOVO O NEJPIRU: ”Samo sam se šalio” Etore Mesina

MESINA PONOVO O NEJPIRU: ”Samo sam se šalio”

PEŠIĆ ZAPUŠIO USTA KRITIČARIMA: "Jedan sam od najboljih trenera u Evropi"Svetislav Pešić

PEŠIĆ ZAPUŠIO USTA KRITIČARIMA: "Jedan sam od najboljih trenera u Evropi"

JOKIĆ POSLE LOŠE SERIJE DENVERA: Odbrana nam je stvarno lošaNikola Jokić

JOKIĆ POSLE LOŠE SERIJE DENVERA: Odbrana nam je stvarno loša

Loš je bio "crni petak" (dan se prigodno obeležava ogromnim popustima, što privlači veliki broj ljudi) za večite rivale i posle poraza Partizana u Istanbulu od Efesa i Zvezda je pala u Štark areni.

Utakmicu pred punim tribinama odlično je otvorio Dejan Davidovac. Krilni centar je postigao prvih sedam poena za svoju ekipu. Ipak, Zvezda nije uspela da iskoristi tu dobru igru srpskog reprezenativca sa starta meča, pa nijedna ekipa nije imala prednost veću od tri poena u prvom kvartalu.

U drugoj deonici priliku je dobio i Šabaz Nejpir. Plejmejker Zvezde koji je bio u žiži interesovanja zbog nedavne javne rasprave sa Etoreom Mesinom. Amerikanac je duel igrao sa maskom, zbog povrede nosa protiv Fenerbahčea, ali je odigrao svega nekoliko minuta. Očito da mu povreda još uvek smeta.

Kontrolisala je utakmicu ekipa iz Milana u prvom poluvremenu. Kao i često protiv Crvene zvezde, raspoložen je bio Maodo Lo, a uključio se i Bortolani, pa su gosti sredinom deonice imali i plus osam.

Ipak, usledio je odgovor domaćih i to povratkom Davidovca na parket. Ponovo je ofanzivno doprineo bivši igrač CSKA Moskve i najviše zahvaljujući njemu Zvezda je spreči protivnika da ode na osetniju prednost. Čak je i trojkom Teodosića u poslednjim sekundama druge deonice, tim Janisa Sferopulosa vodio sa jednim poenom razlike.

EVROLIGA, DESETO KOLO

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJA MILANO 71:93 (19:20, 20:18, 17:25, 15:30)

Dvorana: Štark arena

Sudije: Mogulkoč, Fufis, Racis

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 8, Davidovac 18, Mitrović 11, Simonović 2, Nejpir, Tobi, Bolomboj 4, Nedović 16, Giedraitis 7, Mateus 5

Olimpija Milano: Lo 32, Pojtres 7, Bortolani 8, Tonut 6, Meli 11, Kamagate, Riči, Hol, Šilds 19, Mirotić 8, Hajns, Vojtman 2

Zvezda je odlično počela drugi deo utakmice, Davidovac je nastavio sa sjajnom igrom, domaći su poveli šest poena razlike i naterali Mesinu na tajmaut posle svega dva minuta igre u nastavku. Tih minut odmora gosti su iskoristili fenomenalno. Serija 12:0 koju su predvodili Lo i probuđeni Mirotić totalno je „sasekla noge“ Zvezdi u ovom kvartalu. Domaći su uspeli krajem deonice da se malo saberu, ali su sa zaostatkom od sedam poena ušli u poslednjih deset minuta.

Još jednom je domaći tim dobro počeo deonicu. Posle poena Nedovića, prišli su domaći na minus četiri, publika se probudila, izgledalo je da beogradski crveno-beli mogu do priključka, ali Šejvon Šilds nije mislio tako… Dve trojke sjajnog beka kojima vraća dvocifrenu razliku za svoj tim. Potom i još poena iz neverovatnih situacija Maodo Loa i gosti su na tri minuta do kraja uspeli da prelome meč i dođu do četvrte pobede u Evroligi. Zvezda je na skoru 3:7.

Najbolji kod Zvezde je bio Davidovac sa 18 poena, Nedović dva manje, dok je Mitrović imao 11 uz pet skokova. U timu Olimpije, meč sezone odigrao je Maodo Lo. Nemac je imao 32 poena uz šut iz igre 10/14 i bez promašaja sa linije slobodnih bacanja (6/6). "Pomogao" mu je Šilds sa 19 poena.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na portalu SrbijaDanas

Kraj meča. Crvena zvezda - Olimpija 71:93.

37. minut
Maodo Lo pogađa trojku, a potom i još četiri njegova poena i čini se da su gosti prelomili utakmicu. Plus 17 je za Olimpiju.

36. minut
Imala je Zvezda dobar momentum posle poena Nedovića, prišla na četiri poena zaostatka, ali onda dve trojke pogađa Šilds i vraća dvocifrenu prednost svom timu.

32. minut
Trojka Jaga Mateusa kojom Zvezda smanjuje na minus pet.

Završena je treća deonica. Crvena zvezda - Olimpija 56:63.

28. minut
Apsolutno ova deonica pripada gostima. Bolomboj zakucava, ali Mirotić na drugoj strani pogađa trojku za plus deset gostiju.

26. minut
Probudio se i Mirotić i uz odličnog Loa povećao prednost Milaneza - 53:47. Serija je sada 12:0 za goste.

25. minut
Odličan odgovor Olimpije posle minuta pauze i preokret, serija 8:0 i plus dva je za goste.

23. minut
Davidovac igra svoju najbolju utakmicu u sezoni. Još jedna trojka za njega, vodi Zvezda 47:41. Tajmaut traži Mesina.

22. minut
Nastavlja Dejan Davidovac. Njegova nova trojka, 15 poena za krilnog centra. 42:41.

Počela je treća četvrtina.

Poluvreme u Štark areni. Crvena zvezda odličnom završnicom vodi protiv Olimpije Milano, Teodosić je pogodio za tri u poslednjim sekundama druge deonice - 39:38.

19. minut
Serija trojki na obe strane. Davidovac i Nedović su pogađali za domaće, dok je Lo bio precizan za Olimpiju. 34:37.

17. minut
Ne uspeva Zvezda da potpuno priđe protivniku. Gosti kontrolišu utakmicu u drugoj deonici. 26:34 je posle novih poena Maodo Loa, koji briljira za sada.

15. minut
Povela je Olimpija sa osam poena, ali sledi serija Zvezde od 5:0.

12. minut
Nedović maši trojku, a na drugoj strani Bortolani pogađa izvan linije 6.75. Plus pet je za goste.

Završena je prva četvrtina. Crvena zvezda - Olimpija 19:20.

8. minut
Pojtres se dobro pozicionirao pod košem Zvezde i pogodio za plus tri gostiju.

6. minut
Simonović precizan za dva. Olimpija je u prednosti 10:9.

3. minut
Teodosić pravi faul, nakon čega Maodo Lo pogađa sa linije slobodnih bacanja, na drugoj strani poentira Davidovac, koji je postigao sve poene za domaćina. 7:5

1. minut
Davidovac posle faula na liniji za slobodna bacanja. Prvo maši, ali drugo pogađa - 1:0