ЕВРОЛИГА: Гудурић се играо, Звезда срушила Барселону (ВИДЕО+ФОТО)

26.10.2016. 21:49
Marko Gudurić
Марко Гудурић / Извор: МН Press

Црвено-бели дошли до друге победе.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Барселону у гротлу Комбанк Арене са 76:65 (9:16, 31:15, 20:17,16:17 ) и тако дошли до друге победе у Евролиги. Црвено-беле су до велике победе одличном игром предводили два Марка, Гудурић и Симоновић.

Атмосфера, противник или нешто друго, тек оба тима су била током читаве прве четвртине веома неефикасна, а томе у прилог најбоље говори податак да је на два минута пре краја постигнуто свега 15 поена, а водила је Барселона 8:7. Управо су се гости први и тргли из летаргије и до краја са две тројке Олесона и поенима Перпероглуа ипак обезбедили предност на првом малом одмору.

Потпуно друга слика виђена је у другој деоници захваљујући уласку у игру Марка Гудурића, као и прецизним шутевима њега и Марка Симоновића. Овај двојац заједно је постигао 23 поена у другој четвртини и донео Звезди потпуни преокрет, запаливши трибине препуне Комбанк Арене. Барселона је имала предност 31:24 на четири минута пре полувремена, али је до одласка на велики одмор Звезда серијом 16-0 потпуно разбила госте из Шпаније. Црвено-бели су управо тројком Симоновића повели у 18. минуту 33:31, да би серију Звезде наставио Гудурић за девет поена предности на полувремену. Барселона је у другој деоници остала и без Пау Рибаса који се придружи списку повређених играча гостију на којем су Хуан Карлос Наваро, Џастин Доелман и Петри Копонен.

Мада су наставак утакмице обележиле тројке Олесона који је једини био на висини задатак у Барселони и Симоновића у размаку од 20 секунди, ипак је у трећој деоници поново виђен мали број поена све до пред сам крај. Упркос таквој ситуацији, Звезда је играла добру одбрану и успела да дође до двоцифрене предности 53:40 у 18. минуту. Каталонци су успели на кратко да се спусте испод 10 поена заостатка, али су Милко Бјелица са пенала и Чарлс Џенкинс тројком вратили двоцифрену предност црвено-белима пред одлучујућу четвртину.

Нешто боље је Барселона отворила последњих 10 минута меча и успела да се поново спусти на једноцифрену разлику, али су и трећи пут у мечу оба тима почела да промашују па је два минута на семафору стајало 65:55 за Звезду, да би пост прекинуо поенима из контре Гудурић, а у последња два минута Звезда је ушла са 14 поена предности 73:59. Ту предност је Звезда успешно сачувала, а тачку је тројком на уласку у последњи минут ставио Бранко Лазић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА мтс - Барселона 76:65 (9:16, 31:15, 20:17,16:17)

ДВОРАНА: Комбанк Арена

СУДИЈЕ: Рижик, Сахин, Фриц

ГЛЕДАЛАЦА: 18.150

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА мтс: Ребић, Дангубић 2, Митровић 1, Лазић 9, Добрић, Симоновић 13, Ракићевић, Џенкинс 8, Гудурић 21, Јовић 4, Кузмић 6, Бјелица 12.

БАРСЕЛОНА: Рајс 9, Дорси 3, Рибас 9, Клавер 12, Везенков 4, Пено, Ериксон 3, Олесон 15, Сена, Перпероглу 2, Томић 8.

Реал Мадрид - Басконија 87:91

ТАБЕЛА: ЦСКА 3-0, Фенербахче 3-0, Реал 2-1, Олимпијакос 2-1, Црвена звезда 2-1, Дарушафака 2-1, Панатинаикос 2-1, Басконија 2-1, Милано 2-1, Бамберг 1-2, Макаби 1-2, Барселона 1-2, Жалгирис 1-2, УНИКС 0-3, Ефес 0-3, Галатасарај 0-3.