ЕВРОЛИГА: Јовић водио Валенсију до победе против Олимпијакоса, Петрушев дебитовао

15.12.2023. 22:44
Stefan Jović
Стефан Јовић / Извор: Фото: Еуролеагуе

Ни одлични Никола Калинић није био довољан Барселони против Арманија.

Одиграна су последња два меча 14. кола Евролиге у којима су гости остварили победе. Валенсија је савладала у Атини Олимпијакос 63:56, док је Армани успео да у Шпанији победи Барселону

ФЕНЕР КОНАЧНО СЛАВИО: Вратио се Шарас и то на феноменалан начинÅ arunas Jasikevičijus

ФЕНЕР КОНАЧНО СЛАВИО: Вратио се Шарас и то на феноменалан начин

БОЖИЋ ДОМИНИРАО: Далматинци се певајући враћају из БеоградаLuka Božić

БОЖИЋ ДОМИНИРАО: Далматинци се певајући враћају из Београда

ЖАКЕЉ: Ми знамо ко је ПартизанAndrej Žakelj

ЖАКЕЉ: Ми знамо ко је Партизан

Валенсија је до победе у Грчкој стигла највише захваљујући игри у другој четвртини коју је добила 21:11 што јој је донело девет поена предности на полувремену (35:26). Испотавило се да је то вођство било довољно и за тријумф пошто је шпански тим успео да га сачува до краја меча. Стефан Јовић и Крис Џонс предводили су Валенсију са по 12 поена, а Томас Вокап је са 13 био најефикаснији у Олимпијакосу, док је 11 додао Костас Папаниколау. Никола Милутинов је постигао шест поена уз два скока, Филип Петрушев је дебитовао за Олимпијакос, али није за осам минута на терену упутио ниједан шут ка кошу гостију и имао је само два скока.

Армани је успео да оствари важну победу у Шпанији против Барселоне у великој мери захваљујући двоцифреној предности коју је имао после прве четвртине (29:19). Барселона није до краја успела да врати меч у егал, а последњи покушај био је налет Николе Калинића који је са 17 поена био најефикаснији у редовима Каталонаца. Калинић је у последњој четвртини постигао 12 поена, од чега пет у последњих десет секунди, али је само ублажио пораз Барселоне. Николас Лапровитола постигао је 15 поена. Најефикаснији у Арманију био је Девон Хол са 21 поеном, док је два мање постигао Шавон Шилдс.