EVROLIGA: Jović vodio Valensiju do pobede protiv Olimpijakosa, Petrušev debitovao

15.12.2023. 22:44
Stefan Jović
Stefan Jović / Izvor: Foto: Euroleague

Ni odlični Nikola Kalinić nije bio dovoljan Barseloni protiv Armanija.

Odigrana su poslednja dva meča 14. kola Evrolige u kojima su gosti ostvarili pobede. Valensija je savladala u Atini Olimpijakos 63:56, dok je Armani uspeo da u Španiji pobedi Barselonu

FENER KONAČNO SLAVIO: Vratio se Šaras i to na fenomenalan načinŠarunas Jasikevičijus

FENER KONAČNO SLAVIO: Vratio se Šaras i to na fenomenalan način

BOŽIĆ DOMINIRAO: Dalmatinci se pevajući vraćaju iz BeogradaLuka Božić

BOŽIĆ DOMINIRAO: Dalmatinci se pevajući vraćaju iz Beograda

ŽAKELJ: Mi znamo ko je PartizanAndrej Žakelj

ŽAKELJ: Mi znamo ko je Partizan

Valensija je do pobede u Grčkoj stigla najviše zahvaljujući igri u drugoj četvrtini koju je dobila 21:11 što joj je donelo devet poena prednosti na poluvremenu (35:26). Ispotavilo se da je to vođstvo bilo dovoljno i za trijumf pošto je španski tim uspeo da ga sačuva do kraja meča. Stefan Jović i Kris Džons predvodili su Valensiju sa po 12 poena, a Tomas Vokap je sa 13 bio najefikasniji u Olimpijakosu, dok je 11 dodao Kostas Papanikolau. Nikola Milutinov je postigao šest poena uz dva skoka, Filip Petrušev je debitovao za Olimpijakos, ali nije za osam minuta na terenu uputio nijedan šut ka košu gostiju i imao je samo dva skoka.

Armani je uspeo da ostvari važnu pobedu u Španiji protiv Barselone u velikoj meri zahvaljujući dvocifrenoj prednosti koju je imao posle prve četvrtine (29:19). Barselona nije do kraja uspela da vrati meč u egal, a poslednji pokušaj bio je nalet Nikole Kalinića koji je sa 17 poena bio najefikasniji u redovima Katalonaca. Kalinić je u poslednjoj četvrtini postigao 12 poena, od čega pet u poslednjih deset sekundi, ali je samo ublažio poraz Barselone. Nikolas Laprovitola postigao je 15 poena. Najefikasniji u Armaniju bio je Devon Hol sa 21 poenom, dok je dva manje postigao Šavon Šilds.