ЕВРОЛИГА: Калинић додао гас Фенеру, Милутинов енигма за Бајерн, ЦСКА у завршници сломио Ефес (ФОТО)

19.03.2019. 22:57
Željko Obradović i Nikola Kalinić
Жељко Обрадовић и Никола Калинић / Извор: МН Press

Одигране четири утакмице 27. кола.

Кошаркаши Фенербахчеа одавно су обезбедили плеј-оф као и предност домаћег терена што их је очигледно опустило у мечу против Будућности који су решили тек у последњој четвртини. Будућност се добро држала на гостовању у Истанбулу, имала и двоцфирену предност у једном тренутку да би на полувреме отишла са три поена предности 39:36. Међутим, уследио је очекивани одговор Фенера који је на крилима Николе Калинића и Јана Веселог дошао до преокрета и 23 победе у сезони. Калинић је био најефикаснији са 14 поена, Весели је додао 13, док је Марко Гудурић постигао шест. Ерл Кларк био је најбољи у Будућности са 20 поена.

Олимпијакос је потпуно надиграо Бајерн у Атини. Никола Милутинов је био нерешива енигма за одбрану тима из Минхена и већ је на полувремену постигао 14 поена, а Пирејци имали двоцифрену предност (50:31). Друго полувреме била је формалност за Пирејце, што је била прилика да у редовима Олимпијакоса дебитује и прве поене у Евролиги постигне момак из Новог Сада Алексеј Покушевски као најмлађи играч елитног такмичења са 17 година, два месеца и 21 дан и тако обори рекорд свог саиграча Јоргоса Принтезиса. Зак Лидеј је са 23 поена био најефикаснији код Пирејаца, а Милутинов је меч завршио са 20. Копонен је у Бајерну био најефикаснији са 15 поена. Владимир Лучић постигао је шест, Немања Дангубић два и Стефан Јовић само поен.

Узбудљив меч одигран је у Истанбулу где је Ефес после три месеца поражен на домаћем терену од ЦСКА у узбудљивој завршници. Смењивали су се тимови у вођству током првог полувремена, да би Московљани отишли са  пет поена предности на велики одмор. У трећој четвртини је ЦСКА имао и 11 поиена предности, али је Ефес то успео да стигне и умало избори продужетак преко Крунослава Симона, али је Кори Хигинс био нерешив проблем за одбрану Ефеса и донео победу Армији. Меч је завршио са 19 поена, а Кајл Хајнс додао је 15. У Ефесу је Брајант Данстон постигао 19, Симон 13 док је слабије него обично одиграо Василије Мицић и постигао само шест поена.

Барселона се са Гран Канаријом мучила само током првог полувремена, да би у наставку игра гостију доживела тотални крах пошто су у другом полувремену постигли само 29 поена. Кевин Пангос предводио је Барселону са 19 поена, а 16 је постигао Крис Синглтон. Код гостију Ди Џеј Стробери постигао је 15 поена, а 13 је додао Ориол Паули. Никола Радичевић постигао је четири поена.

Реал Мадрид - Армани (21)

ТАБЕЛА: Фенербахче 23-4, ЦСКА 21-6, Реал Мадрид 20-6, Ефес 17-10, Барселона 16-11, Милано 14-12, Басконија 14-12, Олимпијакос 14-13, Панатинаикос 13-13, Макаби 12-14, Бајерн 12-15, Жалгирис 11-15, Химки 9-17, Гран Канарија 7-20, Будућност 6-21, Дарушафака 3-23.