ЕВРОЛИГА: Кари ПРЕГАЗИО Пиреј, НЕВЕРОВАТАН дуел Жељка и Деје ОДЛУЧЕН после ДВА продужетка (ФОТО)

31.01.2019. 22:47
Dejan Radonjić i Željko Obradović
Дејан Радоњић и Жељко Обрадовић / Извор: Профимедиа/илустрација

Химки у последњој четвртини окренуо резултат.

Барселона је прегазила Олимпијакос у Пиреју 21. колу Евролиге. Изабраници Светислава Пешића су победили са 76:55. Фуриозни су Каталонци били у првој четвртини у којој су постигли 27, а примили само шест поена.

Олимпијакос успева експресно да се врати у меч серијом 15:0 у првих седам минута другог периода.

Међутим, Барса сјајном одбраном у другом полувремену враћа контролу у своје руке и успева да дотуче домаћина у последњем кварталу. Најбољи у редовима Олимпијакоса опет је био Никола Милутинов са 13 поена и 8 скокова уз 3 асистенције.

ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД РИТАСА: Гробари ДОШЛИ на тренинг и УРАДИЛИ ОВО (ВИДЕО)

Кошаркаши Химкија савладали су Жалгирис 74:64 после преокрета у последњој четвртини.

Литванци су контролисали резултат у првих пола сата игре, а онда су доживели катастрофу. У домаћим редовима се распуцао Тони Крокер на чијим крилима Химки добија одлучујући квартал са 27:8.

Најефикаснији у тиму Химкија био је Џордан Мики са 20 поена уз девет скокова, док је Малком Томас додао 16 поена уз осам ухваћених лопти. Наш Стефан Марковић завршио је меч са четири коша уз шест асистенција.

ДЕЛИРИЈУМ У ПИОНИРУ! Појавили се Ђорђевић и Бодирога да пруже подршку, хала се тресла од овација! (ВИДЕО)

КУП РАДИВОЈА КОРАЋА: Обављен ЖРЕБ, ево кад могу да се састану ВЕЧИТИ РИВАЛИ

Басконија је на свом терену рутински савлдала Макаби са 97:73. Све је било готово средином треће четвртине кад су Шпанци повели са 64:43 и до краја су само одрадили посао.

Бајерн је у узбудљивој завршници после продужетака савладао Фенербахче са 90:86.

Били су Баварци ближи победи у регуларном току, али после само једног погођеног бацања Немање Дангубића, Слукас је три секунде пре краја донео продужетке.

И у првом наставку Бајерн није успео да заврши меч. Владимир Лучић (девет поена) је  четири секунде пре краја додатних пет минута поостигао тројку за вођство од 80:79. Затим је Ловерњ на само2,7 секунди пре краја погодио једно бацање и изједначио. Лучић није упео да буде јунак и отишло се у други продужетак.

Изабраници Дејана Радоњића су у другом продужетку одиграли боље и заслужено славили. Сјајан је био наш Стефан Јовић са 19 поена.

Гран Канарија - Армани (21)

ТАБЕЛА: Фенербахче 18-3, Реал Мадрид 16-4, ЦСКА 15-5, Ефес 13-7, Олимпијакос 12-9, Барселона 12-9, Бајерн 11-10, Басконија 10-11, Макаби Тел Авив 9-12, Армани 9-11, Жалгирис 8-13, Химки 8-13, Панатинаикос 8-12, Гран Канарија 6-14, Будућност 6-14, Дарушафака 3-17.