НОВА ТАБЕЛА ЕВРОЛИГЕ: Скок Партизана и Душка Ивановића, Звезда испод плеј-ин зоне (ВИДЕО)

Жељко Обрадовић, Душко Ивановић, Жељко Обрадовић и Душко Ивановић / Извор: МН Press

Душко Ивановић се одлично сналази у улози дежурног ватрогасца. Тренер Басконије препородио је тим из Виторије у Евролиги и забележио четврти везани тријумф по повратку у Баскију.

БАЈЕРН ПАО У ТРИЛЕРУ: Жалгирис славио против Бавараца са пола коша разлике!KK Žalgiris

БАЈЕРН ПАО У ТРИЛЕРУ: Жалгирис славио против Бавараца са пола коша разлике!

АГЕНТ СВЕ ОТКРИО: Све је било договорено али Звезда се предомислила око доласка Шведа! Aleksej Å ved

НИЈЕ ЖЕЛЕО ДА ЋУТИ: Огласио се Сферопулос дан после пораза од Олимпијакоса – ове речи одзвањајуJanis Sferopulos

Басконија је славила на гостовању Асвелу резултатом 88:81 у мечу у којем је француски тим скупо продао кожу. Ко зна да ли би фаворит славио да тренер домаћина Ђанмарко Поцеко није искључен у 29. минуту после шоупрограма који је извео уласком у терен при резултату 66:65 за госте.

Јунак тријумфа Басконије био је Маркус Хауард са 35 поена (8/13 за три поена), док је Чима Монеке забележио 19 поена, 13 скокова и шест асистенција. Најефикаснији у Асвелиу су били Мајк Скот са 22 и Жофри Ловерњ са 16 поена.

Панатинаикос је сломио отпор Виртуса у последњој деоници коју је добио са 28:13 за коначних 90:76. Константинос Митоглу је био ударна песница домаћина са 24 поена и 10 скокова, Кендрик Нан, Костас Слукас и Лука Вилдоза су додали по 11, а Матијас Лесор 10 поена плус девет ухваћених лопти.

Марко Белинели је био најефикаснији у редовима италијанског великана са 20 поена, а репрезентативац Србије Огњен Добрић се није уписао у листу стрелаца за девет минута.

Јан Весели је водио Барселону до тријумфа у шпанском дербију против Валенсије 74:70. Чешки центар је убацио 17 поена, Алекс Абринес 12, а Никола Калинић је сакупио седам поена и шест скокова.

У екипи Валенсије Крис Џонс је постигао 15, Дамијен Инглиш 13 поена, док је Стефан Јовић за непуних 15 минута имао шест поена и две асистенције.