NOVA TABELA EVROLIGE: Skok Partizana i Duška Ivanovića, Zvezda ispod plej-in zone (VIDEO)

Željko Obradović, Duško Ivanović, Željko Obradović i Duško Ivanović / Izvor: MN Press

Duško Ivanović se odlično snalazi u ulozi dežurnog vatrogasca. Trener Baskonije preporodio je tim iz Vitorije u Evroligi i zabeležio četvrti vezani trijumf po povratku u Baskiju.

BAJERN PAO U TRILERU: Žalgiris slavio protiv Bavaraca sa pola koša razlike!KK Žalgiris

BAJERN PAO U TRILERU: Žalgiris slavio protiv Bavaraca sa pola koša razlike!

AGENT SVE OTKRIO: Sve je bilo dogovoreno ali Zvezda se predomislila oko dolaska Šveda! Aleksej Šved

NIJE ŽELEO DA ĆUTI: Oglasio se Sferopulos dan posle poraza od Olimpijakosa – ove reči odzvanjajuJanis Sferopulos

Baskonija je slavila na gostovanju Asvelu rezultatom 88:81 u meču u kojem je francuski tim skupo prodao kožu. Ko zna da li bi favorit slavio da trener domaćina Đanmarko Poceko nije isključen u 29. minutu posle šouprograma koji je izveo ulaskom u teren pri rezultatu 66:65 za goste.

Junak trijumfa Baskonije bio je Markus Hauard sa 35 poena (8/13 za tri poena), dok je Čima Moneke zabeležio 19 poena, 13 skokova i šest asistencija. Najefikasniji u Asveliu su bili Majk Skot sa 22 i Žofri Lovernj sa 16 poena.

Panatinaikos je slomio otpor Virtusa u poslednjoj deonici koju je dobio sa 28:13 za konačnih 90:76. Konstantinos Mitoglu je bio udarna pesnica domaćina sa 24 poena i 10 skokova, Kendrik Nan, Kostas Slukas i Luka Vildoza su dodali po 11, a Matijas Lesor 10 poena plus devet uhvaćenih lopti.

Marko Belineli je bio najefikasniji u redovima italijanskog velikana sa 20 poena, a reprezentativac Srbije Ognjen Dobrić se nije upisao u listu strelaca za devet minuta.

Jan Veseli je vodio Barselonu do trijumfa u španskom derbiju protiv Valensije 74:70. Češki centar je ubacio 17 poena, Aleks Abrines 12, a Nikola Kalinić je sakupio sedam poena i šest skokova.

U ekipi Valensije Kris Džons je postigao 15, Damijen Ingliš 13 poena, dok je Stefan Jović za nepunih 15 minuta imao šest poena i dve asistencije.