ЕВРОЛИГА: Макаби окренуо Фенер у Београду, Реал убедљив против Монака

16.11.2023. 22:57
KK Makabi Tel Aviv
KK Макаби Тел Авив / Извор: Фото: Еуролеагуе

Одигране преостале три утакмице програма од четвртка.

У преостала три меча 9. кола Евролиге који су одиграни у четвртак, све три победе су остварили домаћини. Макаби је у Београду после преокрета савладао Фенербахче са 78:73, Армани је био убедљив против  Ефеса 92:76, као и Реал против Монака 91:73.

ЗВЕЗДА ПОКЛЕКЛА У ГРОТЛУ ПИРЕЈА: Питерс предводио Олимпијакос до победе!KK Olimpijakos

ЗВЕЗДА ПОКЛЕКЛА У ГРОТЛУ ПИРЕЈА: Питерс предводио Олимпијакос до победе!

СКУПО КОШТА КРАТАК ФИТИЉ: Грин због глупости до сада изгубио више од два милиона долараDrejmond Grin

Обрадовић: Очекује нас озбиљна утакмицаŽeljko Obradović, KK Partizan

Обрадовић: Очекује нас озбиљна утакмица

Фенербахче је имао прилику да у Београду ипак оствари макар једну победу после пораза од Партизана и Црвене звезде, али није тако мислио Макаби. Турски тим је одиграо добро прво полувреме и водио на великом одмору 46:38. Међутим, Понос Израела стигао је до тоталног преокрета у наставку и остварио пети тријумф. Лоренцо Браун је са 18 поена био најефикаснији у Макабију, док је Бонзи Колсон имао дабл-дабл учинак са 13 поена и 14 скокова. У Фенеру је Марко Гудурић меч провео на клупи, а са по 18 поена су најефикаснији били Скоти Вилбекин и Тарик Биберовић.

Армани је успео да савлада Ефес, али су Манекени отпро турског тима успели да сломе тек у последњој четвртини коју су убедљиво решили у своју корист. Шавон Шилдс са 18 и са 15 поена су предводили Армани, док су у Ефесу Вил Клајбурн са 18 и Даријус Томпсон са поеном мање били најефикаснији.

Реал није имао тежак посао против Монака Саше Обрадовића. Краљевски клуб је имао двоцифрену предност већ после прве четвртине, а вођство је повећавао у наставку. Било је у једном тренутку и 30 разлике, да би Монако ублажио пораз у последњих десет минута. Џанан Муса предводио је Реал са 21 поеном, а Серхио Љуљ додао је 14. У Монаку је Донатас Мотиејунас постигао 14 поена, а једино је двоцифрен био још Мајк Џејмс са поеном мање.