ZVEZDA POKLEKLA U GROTLU PIREJA: Piters predvodio Olimpijakos do pobede!

16.11.2023. 19:50
KK Olimpijakos
KK Olimpijakos / Izvor: Foto: Euroleague

Meč pun preokreta...

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa u devetom kolu Evrolige. Rezultat je na kraju meča iznosio 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30).

FANTASTIČAN U POBEDI NAD BARSOM: Bivši igrač Partizana je MVP kola EvroligeKodi Miler-Mekintajer

FANTASTIČAN U POBEDI NAD BARSOM: Bivši igrač Partizana je MVP kola Evrolige

Obradović: Očekuje nas ozbiljna utakmicaŽeljko Obradović, KK Partizan

Obradović: Očekuje nas ozbiljna utakmica

DOUŽER PRED ALBU: "Da budemo najbolji što možemo"Željko Obradović, KK Partizan, Pi Džej Doužer

DOUŽER PRED ALBU: "Da budemo najbolji što možemo"

Evroliga, 9. kolo

Olimpijakos - Crvena zvezda 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30)

Hala: Dvorana mira i prijateljstva (Pirej)

Sudije: Olegs Latisevs (Letonija), Tomaš Travicki (Poljska), Josip Radojković (Hrvatska)

OLIMPIJAKOS: Vokap 6, Kanan 15, Papanikolau 11, Piters 28, Fal 14, Larencakis 7, Launcis 3, Brazdeikis 2, Sikma 2,

CRVENA ZVEZDA: Jago 9, Nedović 26, Lazarević, Davidovac 5, Bolomboj 7, Teodosić 15, Mitrović 8, Tobi 7, Giedraitis 6, Ilić, Lazarević

I jedni i drugi su u meč ušli oslabljeni, bez nekoliko povređenih igrača. Zvezdi su nedostajali kapiten Latić, Hanga, Simonović i Nejpir, a Olimpijakos je nastupio bez Milutinova, Vilijams-Gosa, Mekisika.

U takvim okolnostima bolje se snašla ekipa Olimpijakosa, koja je pred svojim navijačima savladala Zvezdu sa 88:83 i tako upisala petu pobedu u devet odigranih kola. Istovremeno, Crvena zvezda je upisala šesti poraz, pa sada ima skor 3-6.

To samopouzdanje se najpre moglo primetiti kod Nemanje Nedovića koji je izvanredno odigrao prvu četvrtinu, pogodio tri trojke, a njegovih su bili čak 11 poena od prvih 15 koje je Zvezda postigla na ovom meču.

Olimpijakos je uzvraćao preko Pitersa koji je takođe bio šuterski raspoložen, ali najveći problem Zvezdi predstavljao je gorostasni Mustafa Fal koji je gospodario u reketu i koji nije izlazio iz igre u prvih 12 minuta ovog meča.

Ali, morao je malo i da odmori, zamenio ga je Sikma i u tim trenucima Zvezda uspeva lakše da dođe do poena. Luka Mitrović je još jednom pokazao da je ove sezone sjajan u ofanzivnim skokovima, a Miloš Teodosić je sa dve trojke početkom drugog kvartala počeo lagano da uvećava Zvezdinu prednost.

Ona je posle pogotka Tobija dostigla i osam poena razlike (39:31), pa je trener Olimpijakosa Jorgos Barcokas morao da reaguje vraćanjem Fala u igru.

Od tog trenutka Olimpijakos ulazi u period svoje najbolje igre u prvom poluvremenu, a osim Fala, tome je najviše dopribeo i raspoloženi Larencakis, pa domači serijom 10:0 prelaze u vođstvo - 41:39.

Nedović je nešto kasnije uspeo nakratko da vrati prednost Zvezdi, ali uzvratio je Brazdeikis za 45:44, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Dejan Davidovac
Dejan Davidovac / Izvor: Foto: Euroleague

Pravi problemi za Zvezdu pojavili su se tokom treće četvrtine, kada nije bilo ni nagoveštaja one igre gostiju iz prvih 20 minuta. Beogradski crveno-beli su ostali potpuno bez rešenja u napadu, svega devet poena upisala je Zvezda u ovom delu igre, što domaći koriste da svoju prednost uvećaju na 14 poena razlike - 64:50, pre svega zahvaljujući odličnoj odbrani, ali i Pitersu i Kenanu i njihovim pogocima za tri poena.

Pred kraj ove deonice, Nedović prekida Zvezdinu agoniju poenima uz faul i vraća nadu svom timu da bi u završnici eventualno mogao do preokreta.

Tu nadu su još većom učinili Davidovac i Tobi svojim trojkama početkom četvrte četvrtine, pa je Zvrzda prišla na sedam poena zaostatka - 66:59.

Ali, onda je usledila trojka Luncisa, a uz to i Tobi pravi peti prekršaj. Bolomboj ga je zamenio i ubrzo smanjio na 69:61.

Međutim, Papanikolau pogađa novu trojku na drugoj strani i Olimpijakos je uspevao da održava tih desetak poena prednosti. I ne samo to, Piters zatim vezuje pet poena za ubdljivih 78:63 u korist Olimpijakosa, a na ključnim Zvezdinim igračima je počeo da se primećuje umor.

Doduše, Jago je u poslednjih nekoliko minuta uneo novu energiju svojim ulaskom u igru, a Nedović na ulasku u poslednja tri minuta pogađa trojku uz faul, iz tog napada donosi gostima četiri poena i smanjuje na 80:72.

Olimpijakos ne koristi ni naredni napad, a raspoloženi Jago uzvraća novom trojkom za 80:75!

Barcokas je reagovao tajm-autom koji mu ništa nije doneo, još jedna izgubljena lopta za domaće, ali Gedraitisu nikako ne ide šut za tri poena. Večeras je šutirao 0/5, a taj peti promašaj je bio možda i presudan u ovom meču.

Nije se Zvezda predavala do poslednjih sekundi, pretili su Nedović i Teodosić svojim novim trojkama, Nedoviću je dosuđena i tehnička greška zbog prestupa, a Olimpijakos ipak nije dozvolio da ispusti prednost.

Nemanja Nedović večeras najbolji u Zvezdi sa 26 poena (5/12 za tri), Teodosić je upisao 15 (4/7 za tri). Kod domaćina Piters 28, Kenan 15, a Mustafa Fal je za 33 minuta u igri upisao 14 poena, 14 skokova i tri asistencije.

4/4

40. Minut
88:83! Papanikolau pogađa oba slobodna bacanja, i tako najverovatnije stavlja tačku na ovaj meč.
40. Minut
86:83! Nedović pogađa TROJKU za 86:83. Nešto više od 10 sekundi do kraja.
40. Minut
82:78! Spustili su crveno-beli iz Beograda razliku na pet poena, imali dva napada da učine da bude još manja i nisu uspeli u tome. Gedraitis je nastavio svoju seriju loših partija u gostima. Večeras je šutnuo pet trojki i sve je promašio.
38. Minut
80:75! Jago pogađa! Nova TROJKA Zvezdinog Brazilca za -5. Tajm-aut za Jorgosa Barcokasa.
37. Minut
80:72! Dve vezane trojke preko Fala. Prvo Jago, pa onda Nedović. Prva trojka za Nedovića još od prve deonice, a ovaj put je iznudio i faul posle kog je realizovao dodatno slobodno bacanje. Nešto više od dva i po minuta do kraja.
35. Minut
78:63! Neverovatna serija Olimpijakosa! Piters poentira uz faul Davidovca. Realizuje i dodatno slobodno bacanje za ukupno 22 njegova poena na ovom meču. Zvezda sada u velikom zaostatku.
34. Minut
69:59! Trojka Luncisa, pa blokada za Davidovca. Nije mogla gora sekvenca. Olimpijakos ponovo sa dvocifrenom prednošću na nepunih šest minuta do kraja.
32. Minut
64:56! TROJKA Davidovca za jednocifren zaostatk Zvezde!
31. Minut
64:53! Počela je poslednja deonica meča! Zvezda u velikom zaostatku.

3/4

30. Minut
64:50! Sada je već +14 na ulasku u poslednji minut treće deonice. Kostas Papanikolau pogađa svoju drugu trojku.
28. Minut
57:47! Kenan "cepa" mrežicu – 55:47 Treća trojka i za njega. Olimpijakos na do sada najvećih +9. Zvezda je postigla samo tri poena u ovoj deonici. Još nešto manje od tri minuta do kraja iste.Po prvi put na meču neki tim na +10 nakon što je Piters pogodio oba slobodna bacanja. 21:29.
25. Minut
50:46! Posle gotovo tri i po minuta u drugom poluvremenu. Izmišlja poene Luka Mitrović, Ukrao je loptu i položio na suprotnoj strani. Ima osam poena na svom kontu. Olimpijakos i dalje vodi.

23. Minut
50:44! Pogađa Piters novu trojku i odvodi domaći tim po prvi put na šest poena prednosti. Treća trojka za Pitersa iz pet pokušaja.
20. Minut
45:44! POČELO JE DRUGO POLUVREME U PIREJU!

2/4

20. Minut
KRAJ PRVOG POLUVREMENA! 45:44! Preživela je Crvena zvezda dva šuta za tri poena u poslednjem napadu Olimpijakosa, pa na odmor odlazi sa samo jednim poenom zaostatka!
18. Minut
41:39! Pad u igri Crvene zvezde, poentira Larencakis uz dodatno slobodno bacenje, i Piters sa poludistance čime donosi izjednačenje na ovom meču. Jago za Zvezdu maši otvoren šut, Fal je ponovo u igri, pogađa i donosi prednost domaćinu.
16. Minut
31:39! Koristi Zvezda odsustvo Fala, uspeva da poveđa predsnot na +8!
14. Minut
31:35! Uspela je Zvezda da odbrani dva napada domaćina, ali nije uspela da ih iskoristi u napadu. Promašaj Mitrovića i izgubljena lopta Teodosića dovodi Pitersa na slobodan šut za tri poena koji pogađa.
12. Minut
28:33! Jago dos Santos pogađa TROJKU! Vokap na drugoj strani maši šut. Dok je i TEODOSIĆ siguran za TRI poena! Zvezda je na +5!
10. Minut
27:30! POČELA JE DRUGA ČETVRTINA! Poeni Larencakisa za dva poena i Vokap pogađa TROJKU za kratko vođstvo Olimpijakosa od 25:24! Na drugoj strani Tobi pogađa za novo vođstvo Zvezde.

1/4

10. Minut
20:23! Serija Fala za Olimpijakos, ali na za Zvezdu pogađaju Vokap i Teodosić za TRI poena, što beogadski tim ponovo dovodi u prednost. Sa zvukom sirene, pogađa Luka Mitrović za dva poena. KRAJ PRVE ČETVRTINE!
7. Minut
13:15! Piters pogađa TROJKU, odmah na drugoj strani uzvraća Nedović sa trećom TROJKOM na meču! Jago sjajno zakucava u kontri Zvezde.
5. Minut
8:10! Druga TROJKA Nedovića, za novi preokret. Ponovo Zvezda vodi!

KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: Foto: Euroleague

04. Minut
8:7! Sada serija od 6:0 Olimpijakosa, koju predvodi Piters. Nedović na drugoj strani maši dva šuta za tri poena.
02. Minut
5:7! Sjajna serija Zvezde. Nedović prvo pogađa TROJKU, zatim krade loptu i poentira iz kontre.Piters na drugoj strani pogaća TROJKU, pri rezultatu 2.7
1. Minut
MEČ U PIREJU JE POČEO! 0:2 Za prvi napad izborila se ekipa Crvene zvezde. Prve poene ispusuje Dejan Davidovac!