ЕВРОЛИГА: Невероватни Мицић, Пирејцима не помаже ни сјајни Милутинов, Барселона прегазила Албу (ФОТО)

18.10.2019. 23:09
Vasilije Micić
Василије Мицић / Извор: Профимедиа

Комплетирано је треће коло.

Вечерашњим мечевима комплетирано је треће коло Евролиге у којем је само Барселона одбранила домаћин терен, док су Ефес и Зенит остварили победе у гостима, а посебно је изненађење направио руски тим пошто је у Пиреју после продужетка савладао Олимпијакос у којем је блистао Никола Милутинов.

АБА ЛИГА: Коначно прорадили клинци, Мега декласирала Задар (ФОТО)

АБА ЛИГА: Пантери се не шале, покидани Вукови за прво место (ФОТО)

КАКАВ БИ ТО ЗЕМЉОТРЕС БИО: Евролигаш је летос желео да доведе Двејна Вејда (ФОТО)

Ефес се намучио против Валенсије током првог полувремена после којег је домаћин имао седам поена вишка (46:39). Ипак, у трећој деоници је Ефес одиграо сајајно и стигао до преокрета, да би у последњој деоници сачувао предност и стигао до тријуимфа Фантастично вече је имао Василије Мицић који је са 15 поена и 12 асистенција предводио Ефес, а најефикаснији је био Крунослав Симон са 19 поена. Алекс Симон такође је постигао 15 поена. Валенсији није помогло ни 22 понеа Николе Дубљевића, коме је помогао Сем ван Росом са 14 поена. Вања Маринковић постигао је два поена.

Узбудљив меч виђен је у Пиреју. Олимпијакос је пет минута држао Зенит без поена и водио са 12:0, али су гости успели да до првог малог  одмора стигну до преокрета и вођства 20:19. Зенит је и у наставку успевао да одржи минимално вођство, а пред последњу деоницу је имао и шест поена вишка 53:47. Успео је Олимпијакос да у последњој деоници стигне Зенит, али не и да га престигне госте, а Хвостов је промашио тројку за победу Зенита. Ипак, оно што нису успели у регуларном делу, гости су у чинили у додатних пет минута. Матеуж Понитка предводио је Зенит са 18 поена, док су по 10 додали Алекс Ренфро и Густаво Ајон који је имао и 10 скокова. Фантастична партија Николе Милутинова од 16 поена и 16 скокова остала је у сенци пораза, а 16 поена пшостигао је и Кевин Пантер. Њих двојица били су и једини двоцифрени код Олимпијакоса.

Берлинска Алба је у Барселони повела после прве четвртине 25:19 и чини се само разбеснела екипу Светислава Пешића која је у наставку потпуно надиграла Албатросе. До полувремена је Барселона преокренула и имала два поена предности, да би у других 20 минута само повећавала вођство које је из минута у минут била све недостижније за Албу, а на крају су гости доживели и убедљив пораз. Кори Хигинс са 22 поена и Никола Миротић са 18 су предводили Барселону, док је у Алби најефикаснији био Рокас Гедраситис са 17 поена.