28.12.2023. 17:30 20:48
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели уписали осми неуспех.

Кошаркаши Партизана поражени су од Виртуса 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17) у мечу 17. кола Евролиге.

ЖЕСТОКО: Евролига казнила Партизан због Гробара, казна има везе и са Вечитим дербијемŽeljko Obradović, KK Partizan

Евролига: Фенербахче домаћин Макабију у ЛитванијиFenerbahče - Efes

Евролига: Фенербахче домаћин Макабију у Литванији

МИШКО ПОТКАЧИО ВЕЧИТЕ: Мега је боља од Звезде и ПартизанаMiÅ¡ko Ražnatović

МИШКО ПОТКАЧИО ВЕЧИТЕ: Мега је боља од Звезде и Партизана

Утакмица је почела неколико минута касније од предвиђеног. Навијачи Партизана узели су учешће у хуманитарној акцији и на паркет "Штарк арене" бацили хиљаде плишаних играчака.

Смушено је почео дуел Партизан. Имали су изабраници Жељка Обрадовића чак пет изгубљених лопти у уводних десет минута и Виртус је серијом од 9:0 средином квартала стекао и предност од 11 поена.

Ипак, крај деонице је био добар за домаћина. Доужер и Нанели су погодили тројке, па је Партизан у другу деоницу ушао са подношљивих минус пет.

Наставили су црно-бели у добром ритму и на старту следећег квартала и стигли до поравнања. Тај моментум променила је трећа лична грешка Пи Џеј Доужера, па је након тога Виртус ушао у добру серију којом је поново стигао на плус девет.

Слично је Партизан одреаговао као и у првој четвртини. Заиграли су домаћи енергичније крајем полувремена и на велики одмор отишли са заостатком од пет поена.

ЕВРОЛИГА, 17.КОЛО

ПАРТИЗАН – ВИРТУС 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17)

Дворана: Штарк арена

Судије: Могулкоч, Сукис, Уђански

Партизан: Вукчевић, Ледеј 5, Пантер 12, Јарамаз 12, Нанели 19, Анђушић, Доужер 5, Понитка 2, Камински 10, Кабокло 10

Виртус: Кординије 9, Лундберг 16, Белинели 14, Пајола 1, Добрић, Кејкок 4, Шенгелија 10, Хекет 10, Полонара, Данстон 3, Абас 10

Као и претходне две деонице, лоше почиње Партизан и трећи период. Виртус је кренуо са 8:0, па је Обрадовић морао да брзо затражи минут паузе. Пробудили су се домаћи после тога и узвратили серијом 9:0.

У тренуцима када су црно-бели били у добром ритму и могли до поравнања десила се судијска одлука која је изнервирала навијаче и играче Партизана. Досуђен је фаул Доужеру на истеку напада Виртуса. То је био његов четврти прекршај, а зарадио је Американац и техничку, па је, на 12 минута до краја меча, искључен.

У последњој деоници видели смо праву драму, као што то често буде на мечевима Партизана. Гости су чували предност од пет поена, а Партизан је у неколико наврата имао прилику да стигне на посед заостатка, али су били брзоплети црно-бели. Добру ролу имао је Френк Камински, који је тројком на четири минута до краја спустио заостатак на један поен.

Партизан је имао прилику у последњој секунди да дође до победе, али је Камински промашио тројку и Виртус је славио у Београду. Италијани су тек друга екипа која је славила у Штарк арени.

Лундберг са 16 и Белинели са 14 поена предводили су госте до тријумфа. Нанели је био најефикаснији код Партизана са 19 поена. Пантер и Јарамаз су имали по 12, а Кабокло и Камински по десет поена.

Партизан је сада на скору 9:8, док Виртус има 12 победа и пет пораза.

Читав ток меча могли сте пратити ОВДЕ.

Крај меча. Партизан је поражен од Виртуса 75:77. Имао је напад домаћи тим на 3.5 секунде за победу, али је промашио Камински тројку.

40. минут
Ифе Лундберг погађа тежак шут. Плус три је за госте на 18 секунди до краја. Тајм-аут тражи Обрадовић.

40. минут
Невероватно! Изгубио је лопту Виртус. Ледеј је промашио за три, али је офанзивни скок ухватио Јарамаз, додао до Кабокла који прави фаул у нападу. Лопта је за Виртус на 39 секунди до краја.

39. минут
Тајм-аут Лука Банки. Џејмс Нанели полаже после добре акције, један поен је предности за Виртус. Нешто више од минут до краја меча.

38. минут
Лоша два потеза Кевина Пантера. Прво је изгубио лопту капитен црно-белих, да би потом и направио фаул којим је послао Лундберга на линију слободних бацања. Гости имају плус пет на два и по минута до краја.

37. минут
Промашио је тројку Ледеј којом је Партизан могао до вођства. На другој страни поентира Хекет са линије слободних бацања. 68:71.

36. минут
Френк Камински игра цело друго полувреме уместо Кабокла и нападачки бриљира центар са десет поена. Погађа сада јако битну тројку којом Партизан прилази на пола коша разлике.

35. минут
Необјашњиве грешке праве играчи Партизана. Брзоплети су у нападу и то је разлог зашто Виртус и даље има плус пет.

33. минут
Бољи улазак Партизана у последњу деоницу у односу на претходне три. Тренутно је 60:65.

Крај треће деонице. Виртус има предност од пет поена.

29. минут
До лудила су сада судије довеле навијаче и играче Партизана. Досуђен је фаул Доужеру на истеку напада, да би затим Американац добио и техничку грешку, што му је био пети фаул и меч је за њега завршен.

28. минут
Данијел Хекет се повредио после дуела са Пантером и мораће да напусти терен.

27. минут
Имао је Партизан неколико напада да дође до поседа заостатка, али су били то смушени напади домаћина. 50:54.

25. минут
На серију Виртуса од 8:0, одговорио је Партизан са 9:0, па је Лука Банки морао да затражи минут паузе.

24. минут
Погађа Ледеј јако битну тројку за Партизан. Пантер, потом поентира са полудистанце - 43:49

22. минут
Још једном велики проблеми Партизана на старту деонице. Белинели повећава предност свом тиму на десет поена. Тајм-аут Обрадовић.

Почело је друго полувреме у Штарк арени.

Полувреме. Партизан - Виртус 36:41.

18. минут
Нешто боља енергија Партизана. Јарамаз ће имати два слободна бацања, али после тајм-аута Банкија. Гости имају осам поена предности.

17. минут
Бруно Кабокло није добио минут одмора до сада, али му то није сметало да погоди тројку и заустави налет Виртуса. 31:41 је резултат.

14. минут
Поново период лошије игре Партизана. Абас погађа за три и Виртус има плус девет. Серија 11:2 гостију.

12. минут
Одличан улазак Партизана у другу деоницу. Нерешено је после закуцавања Кабокла. Утисак је покварио Доужер који је направио трећи фаул и морао је брзо ван терена, Пантер се вратио.

Крај прве деонице. Партизан заостаје пет поена после тројке Џејмса Нанелија са осам метара.

8. минут
Искористио је Шенгелија ситуацију са фауловима Пантера, напао га и погодио, да би и Хекет поентирао за три. 19:10 води Виртус.

6. минут
Проблеми за Партизан. Пантер је рано зарадио два фаула. Потом, Белинели погађа тројку за плус пет гостију.

5. минут
Незадовољан је био Жељко Обрадовић неким судијским одлукама, па је то и додатно подгрејало публику. На први телевизијски тајм-аут иде се са вођством Виртуса од три поена.

4. минут
Чврсто се игра на старту меча. Почетак подсећа на дуел Партизана против Валенсије. После слободних бацања Шенгелије, гости воде 7:6.

2. минут
Кординије је постигао прва четири поена за свој тим. Понитка и Кабокло су поентирали за домаће. 4:4.