28.12.2023. 17:30 20:48
KK Partizan
KK Partizan / Izvor: MN Press

Crno-beli upisali osmi neuspeh.

Košarkaši Partizana poraženi su od Virtusa 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17) u meču 17. kola Evrolige.

ŽESTOKO: Evroliga kaznila Partizan zbog Grobara, kazna ima veze i sa Večitim derbijemŽeljko Obradović, KK Partizan

Evroliga: Fenerbahče domaćin Makabiju u LitvanijiFenerbahče - Efes

Evroliga: Fenerbahče domaćin Makabiju u Litvaniji

MIŠKO POTKAČIO VEČITE: Mega je bolja od Zvezde i PartizanaMiško Ražnatović

MIŠKO POTKAČIO VEČITE: Mega je bolja od Zvezde i Partizana

Utakmica je počela nekoliko minuta kasnije od predviđenog. Navijači Partizana uzeli su učešće u humanitarnoj akciji i na parket "Štark arene" bacili hiljade plišanih igračaka.

Smušeno je počeo duel Partizan. Imali su izabranici Željka Obradovića čak pet izgubljenih lopti u uvodnih deset minuta i Virtus je serijom od 9:0 sredinom kvartala stekao i prednost od 11 poena.

Ipak, kraj deonice je bio dobar za domaćina. Doužer i Naneli su pogodili trojke, pa je Partizan u drugu deonicu ušao sa podnošljivih minus pet.

Nastavili su crno-beli u dobrom ritmu i na startu sledećeg kvartala i stigli do poravnanja. Taj momentum promenila je treća lična greška Pi Džej Doužera, pa je nakon toga Virtus ušao u dobru seriju kojom je ponovo stigao na plus devet.

Slično je Partizan odreagovao kao i u prvoj četvrtini. Zaigrali su domaći energičnije krajem poluvremena i na veliki odmor otišli sa zaostatkom od pet poena.

EVROLIGA, 17.KOLO

PARTIZAN – VIRTUS 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17)

Dvorana: Štark arena

Sudije: Mogulkoč, Sukis, Udjanski

Partizan: Vukčević, Ledej 5, Panter 12, Jaramaz 12, Naneli 19, Anđušić, Doužer 5, Ponitka 2, Kaminski 10, Kaboklo 10

Virtus: Kordinije 9, Lundberg 16, Belineli 14, Pajola 1, Dobrić, Kejkok 4, Šengelija 10, Heket 10, Polonara, Danston 3, Abas 10

Kao i prethodne dve deonice, loše počinje Partizan i treći period. Virtus je krenuo sa 8:0, pa je Obradović morao da brzo zatraži minut pauze. Probudili su se domaći posle toga i uzvratili serijom 9:0.

U trenucima kada su crno-beli bili u dobrom ritmu i mogli do poravnanja desila se sudijska odluka koja je iznervirala navijače i igrače Partizana. Dosuđen je faul Doužeru na isteku napada Virtusa. To je bio njegov četvrti prekršaj, a zaradio je Amerikanac i tehničku, pa je, na 12 minuta do kraja meča, isključen.

U poslednjoj deonici videli smo pravu dramu, kao što to često bude na mečevima Partizana. Gosti su čuvali prednost od pet poena, a Partizan je u nekoliko navrata imao priliku da stigne na posed zaostatka, ali su bili brzopleti crno-beli. Dobru rolu imao je Frenk Kaminski, koji je trojkom na četiri minuta do kraja spustio zaostatak na jedan poen.

Partizan je imao priliku u poslednjoj sekundi da dođe do pobede, ali je Kaminski promašio trojku i Virtus je slavio u Beogradu. Italijani su tek druga ekipa koja je slavila u Štark areni.

Lundberg sa 16 i Belineli sa 14 poena predvodili su goste do trijumfa. Naneli je bio najefikasniji kod Partizana sa 19 poena. Panter i Jaramaz su imali po 12, a Kaboklo i Kaminski po deset poena.

Partizan je sada na skoru 9:8, dok Virtus ima 12 pobeda i pet poraza.

Čitav tok meča mogli ste pratiti OVDE.

Kraj meča. Partizan je poražen od Virtusa 75:77. Imao je napad domaći tim na 3.5 sekunde za pobedu, ali je promašio Kaminski trojku.

40. minut
Ife Lundberg pogađa težak šut. Plus tri je za goste na 18 sekundi do kraja. Tajm-aut traži Obradović.

40. minut
Neverovatno! Izgubio je loptu Virtus. Ledej je promašio za tri, ali je ofanzivni skok uhvatio Jaramaz, dodao do Kabokla koji pravi faul u napadu. Lopta je za Virtus na 39 sekundi do kraja.

39. minut
Tajm-aut Luka Banki. Džejms Naneli polaže posle dobre akcije, jedan poen je prednosti za Virtus. Nešto više od minut do kraja meča.

38. minut
Loša dva poteza Kevina Pantera. Prvo je izgubio loptu kapiten crno-belih, da bi potom i napravio faul kojim je poslao Lundberga na liniju slobodnih bacanja. Gosti imaju plus pet na dva i po minuta do kraja.

37. minut
Promašio je trojku Ledej kojom je Partizan mogao do vođstva. Na drugoj strani poentira Heket sa linije slobodnih bacanja. 68:71.

36. minut
Frenk Kaminski igra celo drugo poluvreme umesto Kabokla i napadački briljira centar sa deset poena. Pogađa sada jako bitnu trojku kojom Partizan prilazi na pola koša razlike.

35. minut
Neobjašnjive greške prave igrači Partizana. Brzopleti su u napadu i to je razlog zašto Virtus i dalje ima plus pet.

33. minut
Bolji ulazak Partizana u poslednju deonicu u odnosu na prethodne tri. Trenutno je 60:65.

Kraj treće deonice. Virtus ima prednost od pet poena.

29. minut
Do ludila su sada sudije dovele navijače i igrače Partizana. Dosuđen je faul Doužeru na isteku napada, da bi zatim Amerikanac dobio i tehničku grešku, što mu je bio peti faul i meč je za njega završen.

28. minut
Danijel Heket se povredio posle duela sa Panterom i moraće da napusti teren.

27. minut
Imao je Partizan nekoliko napada da dođe do poseda zaostatka, ali su bili to smušeni napadi domaćina. 50:54.

25. minut
Na seriju Virtusa od 8:0, odgovorio je Partizan sa 9:0, pa je Luka Banki morao da zatraži minut pauze.

24. minut
Pogađa Ledej jako bitnu trojku za Partizan. Panter, potom poentira sa poludistance - 43:49

22. minut
Još jednom veliki problemi Partizana na startu deonice. Belineli povećava prednost svom timu na deset poena. Tajm-aut Obradović.

Počelo je drugo poluvreme u Štark areni.

Poluvreme. Partizan - Virtus 36:41.

18. minut
Nešto bolja energija Partizana. Jaramaz će imati dva slobodna bacanja, ali posle tajm-auta Bankija. Gosti imaju osam poena prednosti.

17. minut
Bruno Kaboklo nije dobio minut odmora do sada, ali mu to nije smetalo da pogodi trojku i zaustavi nalet Virtusa. 31:41 je rezultat.

14. minut
Ponovo period lošije igre Partizana. Abas pogađa za tri i Virtus ima plus devet. Serija 11:2 gostiju.

12. minut
Odličan ulazak Partizana u drugu deonicu. Nerešeno je posle zakucavanja Kabokla. Utisak je pokvario Doužer koji je napravio treći faul i morao je brzo van terena, Panter se vratio.

Kraj prve deonice. Partizan zaostaje pet poena posle trojke Džejmsa Nanelija sa osam metara.

8. minut
Iskoristio je Šengelija situaciju sa faulovima Pantera, napao ga i pogodio, da bi i Heket poentirao za tri. 19:10 vodi Virtus.

6. minut
Problemi za Partizan. Panter je rano zaradio dva faula. Potom, Belineli pogađa trojku za plus pet gostiju.

5. minut
Nezadovoljan je bio Željko Obradović nekim sudijskim odlukama, pa je to i dodatno podgrejalo publiku. Na prvi televizijski tajm-aut ide se sa vođstvom Virtusa od tri poena.

4. minut
Čvrsto se igra na startu meča. Početak podseća na duel Partizana protiv Valensije. Posle slobodnih bacanja Šengelije, gosti vode 7:6.

2. minut
Kordinije je postigao prva četiri poena za svoj tim. Ponitka i Kaboklo su poentirali za domaće. 4:4.