ЕВРОЛИГА: Радоњић поново пред Делијама, Звездина рапсодија против Бајерна (ФОТО)

02.01.2020. 20:46
Kevin Panter
Кевин Пантер / Извор: МН Press

Осми тријумф црвено-белих у елитном такмичењу.

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали Бајерн из Минхена којег са клупе предводи Дејан Радоњић са 93:63 (25:13, 28:18, 18:15, 22:17) у 17. колу Евролиге у ''Штарк арени'' и тако стигли до осмог тријумфа у сезони. Црвено-бели су већ у првом полувремену решили питање победника, а одличан деби је за тим са Малог Калемегдана имао је Кевин Пантер.

ВРЕМЕ (НЕ)ЛЕЧИ РАНЕ: Српски кошаркаш се ПРИСЕТИО најлепшег тренутка из детињства! Камен да ЗАПЛАЧЕ! (ФОТО)

ЈЕДАН ЈЕ ДЕЈО: Делије приредиле Радоњићу дочек за памћење (ВИДЕО)

ПРАВО У ЦЕНТАР: Навијачи Звезде послали јасну поруку Милу (ФОТО)

Бајерн је био тај који је предвођен Грегом Монроом боље почео меч и повео са 6:0 после минут и по игре. На почетку је све у игри гостију ишло преко Монроа који су успевали да одрже предност до 9:4 у 3. минуту. Међутим, уследила је серија Звезде 12-0 за пет минута и вођство 16:9 највише захваљујући игри под кошем пошто су Штимац и Кузмић лако стизали до поена. После пет минута пост Бајерна прекинуо је поенима некадашњи играч Звезде Матијас Лесор, али су црвено-бели до првог малог одмора стекли двоцфирену предност 25:13.

Није Звезда скидала ногу са гаса ни у другој четвртини. Одбрана је функционисала готово беспрекорно, а у нападу су црвено-бели лако проналазили пут до коша Брауна,па су до првих поена су стигли у Звезди у Евролиги су стигли Марко Јагодић Куриџа и Кевин Пантер који је поенима у 15. минуту донео Звезди максималних 18 поена предности 40:22. Дуго су изабраници Драгана Шакоте кокетирали са вођством од 20 разлике да би капитен Лазић постигао поене за 49:29 у 18. минуту. На полувреме Звезда је отишча са убедљивих 53:31.

Друго полувреме је тројком отворио Били Берон, а Звезда је наставила са добром игром. Црвено-бели су у потпуности контролисали дешавања на терену, а тренер Бајерна Дејан Радоњић неуспешно је покушавао да изменама колико-толико прекине ритам домаћина. Домаћин ништа није мењао у приступу, а Берон је донео максималних 26 поена предности у 27. минуту (65:39), да би црвено-бели са скоро истом разликом и отишли на последњи мали одмор пред четврту деоницу.

Стигла је Звезда и до 30 поена предности у последњој деоници када је Пантгер постигао кош уз фаул и искоришћеним слободним бацањем донео црвено-белима 76:46 у 33. минуту. Био је то дефинитвно знак да је меч одлучен, а Звезде је утакмицу рутински привела крајуу и остварила убедљиву победу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - БАЈЕРН 93:63 (25:13, 28:18, 18:15, 22:17)

ДВОРАНА: Штарк арена.

СУДИЈЕ: Патернико, Перез, Бауманис.

ГЛЕДАЛАЦА: 16.824.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кузмић 9, Пантер 15, Браун 15, Давидовац 13, Лазић 6, Берон 10, Добрић, Јагодић Куриџав 7, Џенкинс 3, Симанић 2, Јовановић, Штимац 13.

БАЈЕРН: Кинг, Копонен 6, Монро 20, Лучић 11, Ло 6, Ђедовић, Зипсер 6, Нелсон, Флакадори 5, Лесор 2, Хестис 2, Радошевић 5.