EVROLIGA: Radonjić ponovo pred Delijama, Zvezdina rapsodija protiv Bajerna (FOTO)

02.01.2020. 20:46
Kevin Panter
Kevin Panter / Izvor: MN Press

Osmi trijumf crveno-belih u elitnom takmičenju.

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Bajern iz Minhena kojeg sa klupe predvodi Dejan Radonjić sa 93:63 (25:13, 28:18, 18:15, 22:17) u 17. kolu Evrolige u ''Štark areni'' i tako stigli do osmog trijumfa u sezoni. Crveno-beli su već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika, a odličan debi je za tim sa Malog Kalemegdana imao je Kevin Panter.

VREME (NE)LEČI RANE: Srpski košarkaš se PRISETIO najlepšeg trenutka iz detinjstva! Kamen da ZAPLAČE! (FOTO)

JEDAN JE DEJO: Delije priredile Radonjiću doček za pamćenje (VIDEO)

PRAVO U CENTAR: Navijači Zvezde poslali jasnu poruku Milu (FOTO)

Bajern je bio taj koji je predvođen Gregom Monroom bolje počeo meč i poveo sa 6:0 posle minut i po igre. Na početku je sve u igri gostiju išlo preko Monroa koji su uspevali da održe prednost do 9:4 u 3. minutu. Međutim, usledila je serija Zvezde 12-0 za pet minuta i vođstvo 16:9 najviše zahvaljujući igri pod košem pošto su Štimac i Kuzmić lako stizali do poena. Posle pet minuta post Bajerna prekinuo je poenima nekadašnji igrač Zvezde Matijas Lesor, ali su crveno-beli do prvog malog odmora stekli dvocfirenu prednost 25:13.

Nije Zvezda skidala nogu sa gasa ni u drugoj četvrtini. Odbrana je funkcionisala gotovo besprekorno, a u napadu su crveno-beli lako pronalazili put do koša Brauna,pa su do prvih poena su stigli u Zvezdi u Evroligi su stigli Marko Jagodić Kuridža i Kevin Panter koji je poenima u 15. minutu doneo Zvezdi maksimalnih 18 poena prednosti 40:22. Dugo su izabranici Dragana Šakote koketirali sa vođstvom od 20 razlike da bi kapiten Lazić postigao poene za 49:29 u 18. minutu. Na poluvreme Zvezda je otišča sa ubedljivih 53:31.

Drugo poluvreme je trojkom otvorio Bili Beron, a Zvezda je nastavila sa dobrom igrom. Crveno-beli su u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu, a trener Bajerna Dejan Radonjić neuspešno je pokušavao da izmenama koliko-toliko prekine ritam domaćina. Domaćin ništa nije menjao u pristupu, a Beron je doneo maksimalnih 26 poena prednosti u 27. minutu (65:39), da bi crveno-beli sa skoro istom razlikom i otišli na poslednji mali odmor pred četvrtu deonicu.

Stigla je Zvezda i do 30 poena prednosti u poslednjoj deonici kada je Pantger postigao koš uz faul i iskorišćenim slobodnim bacanjem doneo crveno-belima 76:46 u 33. minutu. Bio je to definitvno znak da je meč odlučen, a Zvezde je utakmicu rutinski privela krajuu i ostvarila ubedljivu pobedu.

CRVENA ZVEZDA - BAJERN 93:63 (25:13, 28:18, 18:15, 22:17)

DVORANA: Štark arena.

SUDIJE: Paterniko, Perez, Baumanis.

GLEDALACA: 16.824.

CRVENA ZVEZDA: Kuzmić 9, Panter 15, Braun 15, Davidovac 13, Lazić 6, Beron 10, Dobrić, Jagodić Kuridžav 7, Dženkins 3, Simanić 2, Jovanović, Štimac 13.

BAJERN: King, Koponen 6, Monro 20, Lučić 11, Lo 6, Đedović, Zipser 6, Nelson, Flakadori 5, Lesor 2, Hestis 2, Radošević 5.