ЕВРОЛИГА: Слукас тројком ''убио'' Макаби, Бајерн се опростио победом, партизановци разбили Дарушафаку (ФОТО)

05.04.2019. 22:55
Željko Obradović
Жељко Обрадовић / Извор: Профимедиа

Комплетирано последње коло.

ЛИгашки део Евролиге је окончан комплетирањем последњег 30. кола, а вечерашњи мечеви нису имали резултатски заначај јер је још јуче све било решено по питању пласмана у плеј-оф. Ипак, код Жељка Обрадовића нема неважних утакмица па је тако билио и против МАкабија. ПОнос Израела је био равноправан противник током целог меча, имао чак и вођство, али је на крају гостима пресудио тројком у последњој секунди Костас Слукас. Грк је са 22 поена био и најефикаснији у редовима Фенербахчеа док је Луиђи Датоме постигао 17. Марко Гудурић постигао је 13 поена, а Никола Калинић пет, али му је и то било довољно да уђе у клуб 1.000, односно међу играче који су постигли 1.000 поена у Евролиги. Тарик Блек постигао је 23 поена за Макаби, а Скоти ВИлбекин 13.

Бајерн из Минхена се пред својим навијачима опростио од Евролиге тријумфом, 14. у овој сезони, против Гран Канарије. Тим из Минхена био је бољи ривал од гостију и то се јасно показало до полувремена на које је Бајерн отишао са девет поена предности (44:35). Бајерн је меч дефинитивно преломио у трећој деоници, па ни велико опуштање у последњих 10 минута није утицало на питање победника. Дерик Вилијамс је са 20 поена био најбољи у Бајерну, док је Владимир Лучић постигао 13. Немања Дангубић имао је осам поена колико је постигао и Стефан Јовић уз осам асистенција. Вене Сим-Сандер са 19 и Џејкоб Вили са 15 били су једини двоцифрени у Гран Канарији, док је Никола Радичевић постигао девет поена.

Олимпијакос се у ПИреју поигравао са Дарушфаком у сусрету тимова који неће играти у плеј-офу. Гости из Истанбула су имали предност после прве четвртине, али је Олимпијакос до полуврменеа имао вођство, да би тотално разнео госте у трећој четвртини и решио питње победника предвођен бившим играчима Партизана Најџелом Вилијамс-Госом и Николом Милутиновим. Вилијамс-Гос је са 18 поена био најефикаснији код Пирејаца, а пратио га је Милутинов са два поена мање. У Дарушафаки је Берк Демир постигао 12, а један мање Џереми Еванс.

Барселона је последње коло лигашког дела оверила победом против Химкија који је на првом малом одмору изненадио домаћина и имао двоцифрену предност 32:21. Ипак, Блауграна се вратила до полувремена и стекла поен предности. У другом полувремену је поново Химки успео да стигне до вођства, али је тим Светислава Пешића нокаутирао госте у последњих 10 минута. Пјер Ориола је са 14 поена предводио Барселону, а поен мање постигао је Кајл Курик. У Химкију су најефикаснији са по 13 поена најефикаснији били Чарлс Џенкинс и Сергеј Моња.

Барселона - Химки 83:74

ТАБЕЛА: Фенербахче 25-5, ЦСКА 24-6, Реал Мадрид 22-8, Ефес 20-10, Барселона 18-12, Панатинаикос 16-14, Басконија 15-15, Жалгирис 15-15, Олимпијакос 15-15, Макаби 14-16, Бајерн 14-16, Армани 14-16, Химки 9-21, Гран Канарија 8-22, Будућност 6-24, Дарушафака 5-25.