EVROLIGA: Slukas trojkom ''ubio'' Makabi, Bajern se oprostio pobedom, partizanovci razbili Darušafaku (FOTO)

05.04.2019. 22:55
Željko Obradović
Željko Obradović / Izvor: Profimedia

Kompletirano poslednje kolo.

LIgaški deo Evrolige je okončan kompletiranjem poslednjeg 30. kola, a večerašnji mečevi nisu imali rezultatski zanačaj jer je još juče sve bilo rešeno po pitanju plasmana u plej-of. Ipak, kod Željka Obradovića nema nevažnih utakmica pa je tako bilio i protiv MAkabija. POnos Izraela je bio ravnopravan protivnik tokom celog meča, imao čak i vođstvo, ali je na kraju gostima presudio trojkom u poslednjoj sekundi Kostas Slukas. Grk je sa 22 poena bio i najefikasniji u redovima Fenerbahčea dok je Luiđi Datome postigao 17. Marko Gudurić postigao je 13 poena, a Nikola Kalinić pet, ali mu je i to bilo dovoljno da uđe u klub 1.000, odnosno među igrače koji su postigli 1.000 poena u Evroligi. Tarik Blek postigao je 23 poena za Makabi, a Skoti VIlbekin 13.

Bajern iz Minhena se pred svojim navijačima oprostio od Evrolige trijumfom, 14. u ovoj sezoni, protiv Gran Kanarije. Tim iz Minhena bio je bolji rival od gostiju i to se jasno pokazalo do poluvremena na koje je Bajern otišao sa devet poena prednosti (44:35). Bajern je meč definitivno prelomio u trećoj deonici, pa ni veliko opuštanje u poslednjih 10 minuta nije uticalo na pitanje pobednika. Derik Vilijams je sa 20 poena bio najbolji u Bajernu, dok je Vladimir Lučić postigao 13. Nemanja Dangubić imao je osam poena koliko je postigao i Stefan Jović uz osam asistencija. Vene Sim-Sander sa 19 i Džejkob Vili sa 15 bili su jedini dvocifreni u Gran Kanariji, dok je Nikola Radičević postigao devet poena.

Olimpijakos se u PIreju poigravao sa Darušfakom u susretu timova koji neće igrati u plej-ofu. Gosti iz Istanbula su imali prednost posle prve četvrtine, ali je Olimpijakos do poluvrmenea imao vođstvo, da bi totalno razneo goste u trećoj četvrtini i rešio pitnje pobednika predvođen bivšim igračima Partizana Najdželom Vilijams-Gosom i Nikolom Milutinovim. Vilijams-Gos je sa 18 poena bio najefikasniji kod Pirejaca, a pratio ga je Milutinov sa dva poena manje. U Darušafaki je Berk Demir postigao 12, a jedan manje Džeremi Evans.

Barselona je poslednje kolo ligaškog dela overila pobedom protiv Himkija koji je na prvom malom odmoru iznenadio domaćina i imao dvocifrenu prednost 32:21. Ipak, Blaugrana se vratila do poluvremena i stekla poen prednosti. U drugom poluvremenu je ponovo Himki uspeo da stigne do vođstva, ali je tim Svetislava Pešića nokautirao goste u poslednjih 10 minuta. Pjer Oriola je sa 14 poena predvodio Barselonu, a poen manje postigao je Kajl Kurik. U Himkiju su najefikasniji sa po 13 poena najefikasniji bili Čarls Dženkins i Sergej Monja.

Barselona - Himki 83:74

TABELA: Fenerbahče 25-5, CSKA 24-6, Real Madrid 22-8, Efes 20-10, Barselona 18-12, Panatinaikos 16-14, Baskonija 15-15, Žalgiris 15-15, Olimpijakos 15-15, Makabi 14-16, Bajern 14-16, Armani 14-16, Himki 9-21, Gran Kanarija 8-22, Budućnost 6-24, Darušafaka 5-25.