ЕВРОЛИГА: Перпероглу послао Делије у СТРАТОСФЕРУ, а Фаје докрајчио Фенер у препуној Арени! (ВИДЕО)

10.10.2019. 20:55
Stratos Perperoglu
Стратос Перпероглу / Извор: МН Press

Тријумф црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Фенербахче са 68:56 (16:15, 19:15, 16:13, 17:13) у фантастичном амбијенту препуне "Штарк арене". Тврда игра на обе стране и мали број поена више је одговорао екипи Милана Томића, која је потпуно заслужено тријумфовала на овом мечу и остварила прву победу у Евролиги. Перпероглу је запоечо серију средином треће деонице, а Мохамед Фаје завршио посао у финишу меча за делиријум Делија на трибинама.

ПРИЗНАЊЕ ЗА СРЂАНА ЈОВАНОВИЋА: УЕФА наградила једног од најбољих српских судија

СВЕ ЈЕ ГРМЕЛО У АРЕНИ: Ево како су Звездаши ДОЧЕКАЛИ Николу Калинића (ВИДЕО)

ОСТАЛО ЈЕ ПОЛА САТА ДО СПЕКТАКЛА: Ево колико Делија је на трибинама Арене (ФОТО)

Велики број грешака на обе стране обележио је почетак меча између Црвене звезде и Фенербахчеа у препуној "Штарк арени". Де Коло је био расположен у редовима турског тима, док је у домаћем табору, Џејмс Гист био као и на претходним мечевима главни шраф екипе Милана Томића. После почетне предности од 9:5, плејмејкер Фенера Мохамед Али везао је две тројке и средином прве деонице поравнао резултат на 13:13. Кошевима Де Колоа иза линије 6.75 гостујући тим је решио прву четвртину у своју корист 16:15!

Резултатска клацкалица наставила се и у другој четвртини, а Звезда је била у миниланој предности. Средином другог периода игре на паркет је закорачио Давидовац и одмах по уласку у игру тројком после повратне лопте Човића запалио Делије у "Штарк арени". Наставио је Давидовац у истом ритму, а предност црвено-белих пред крај првог полувремена износила је 24:21. "Где ја стадох ти продужи", водио се овим Монамд Фаје и наставио посао који је започео бек црвено-белих, па је новом тројоком донео и маскималних плус шест - 27:21.

Лош скок играча Црвене звезде, а нарочито у одбрани, донео је гостима прилку да се врате у меч. Екипа Жељка Обрадовића успела је у тој намери, пошто је тројком Де Колоа успела да дође на минус један - 29:28. Коначан резултат после првих 20 минута гласио је 35:30 у корист црвено-белих.

Мали број поена виђен је на почетку другог полувремена, а Звезда је и даље била у миниланој предности. Лоренцо Браун је имао неколико занимљивих продора и везао три поена, међутим, недостатак организације у нападу био је горући проблем за домаћи тим. Фенер није имао решења за агресивну одбрану црвено-белих под кошем, па су шутевима за три и са полудистанце покушавали да дођу до поена, али безуспешно. Мини серија Перпероглуа крајем треће деонице донела је Црвеној звезди максималних плус девет - 46:37! Фантастичан проток лопте и добра унутрашња игра кошаркаша Звезде задавао је много проблема Фенеру, а тренер гостију покушао је да ниском петорком извуче црвено-беле споља, међутим, без успеха. Резултатом 51:43 за Црвену звезду решен је трећи период игре.

Покушао је Фенер и кренуо на све или ништа у полсдњој четвртино, али Звезда је стрпљивим нападом и поново добром одбраном, где су били агресивни већ у самом старту организације гостију држала све конце у својим рукама. Искусни Грк стартос Перпероглу начео је Фенер у трћој деоници и покренуо свој тим. Тим Жељка Обрадовића убацио је свега 16 поена за 14 минута игре у наставку, што је био и највећи проблем турске екипе. И када је изгледало да је Фенрбахче потпино пао, једна лоша судијска одлука и тројка Алија натерала је Томића да затражи тајм-аут, пошто је гостујући тим дошао на минус два - 53:51.

Није дуго потрајала добра игра Фенера, пошто су Фаје прво тројком, а затим и Добрић закуцавањем запалили Арену и одвели Звезду на недостижних девет кошева предности. До краја меча црвено-бели су рутинкси привели меч и забележили први тријумф ове сезоне у Евролиги.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ФЕНЕРБАХЧЕ 68:56 (16:15, 19:15, 16:13, 17:13)

ДВОРАНА: Штарк арена (16.879).

СУДИЈЕ: Ламоника, Пастушијахт, Пернади.

Црвена звезда: Д. Браун 7, Човић, Л. Браун 13, Перпероглу 11, Давидовац 5, Лазић 3, Фаје 8, Берон 3, Добрић 2, Гист 11, Џенкинс, Оџо 5.

Фенербахче: Вестерман, Махмутоглу 6, Калинић 3, Биберовић, Слукас 6, Де Коло 19, Вилијамс, Весели 6, Али 13, Дувериоглу 2, Датоме, Штимац 1.