EVROLIGA: Perperoglu poslao Delije u STRATOSFERU, a Faje dokrajčio Fener u prepunoj Areni! (VIDEO)

10.10.2019. 20:55
Stratos Perperoglu
Stratos Perperoglu / Izvor: MN Press

Trijumf crveno-belih.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Fenerbahče sa 68:56 (16:15, 19:15, 16:13, 17:13) u fantastičnom ambijentu prepune "Štark arene". Tvrda igra na obe strane i mali broj poena više je odgovorao ekipi Milana Tomića, koja je potpuno zasluženo trijumfovala na ovom meču i ostvarila prvu pobedu u Evroligi. Perperoglu je zapoečo seriju sredinom treće deonice, a Mohamed Faje završio posao u finišu meča za delirijum Delija na tribinama.

PRIZNANJE ZA SRĐANA JOVANOVIĆA: UEFA nagradila jednog od najboljih srpskih sudija

SVE JE GRMELO U ARENI: Evo kako su Zvezdaši DOČEKALI Nikolu Kalinića (VIDEO)

OSTALO JE POLA SATA DO SPEKTAKLA: Evo koliko Delija je na tribinama Arene (FOTO)

Veliki broj grešaka na obe strane obeležio je početak meča između Crvene zvezde i Fenerbahčea u prepunoj "Štark areni". De Kolo je bio raspoložen u redovima turskog tima, dok je u domaćem taboru, Džejms Gist bio kao i na prethodnim mečevima glavni šraf ekipe Milana Tomića. Posle početne prednosti od 9:5, plejmejker Fenera Mohamed Ali vezao je dve trojke i sredinom prve deonice poravnao rezultat na 13:13. Koševima De Koloa iza linije 6.75 gostujući tim je rešio prvu četvrtinu u svoju korist 16:15!

Rezultatska klackalica nastavila se i u drugoj četvrtini, a Zvezda je bila u minilanoj prednosti. Sredinom drugog perioda igre na parket je zakoračio Davidovac i odmah po ulasku u igru trojkom posle povratne lopte Čovića zapalio Delije u "Štark areni". Nastavio je Davidovac u istom ritmu, a prednost crveno-belih pred kraj prvog poluvremena iznosila je 24:21. "Gde ja stadoh ti produži", vodio se ovim Monamd Faje i nastavio posao koji je započeo bek crveno-belih, pa je novom trojokom doneo i maskimalnih plus šest - 27:21.

Loš skok igrača Crvene zvezde, a naročito u odbrani, doneo je gostima prilku da se vrate u meč. Ekipa Željka Obradovića uspela je u toj nameri, pošto je trojkom De Koloa uspela da dođe na minus jedan - 29:28. Konačan rezultat posle prvih 20 minuta glasio je 35:30 u korist crveno-belih.

Mali broj poena viđen je na početku drugog poluvremena, a Zvezda je i dalje bila u minilanoj prednosti. Lorenco Braun je imao nekoliko zanimljivih prodora i vezao tri poena, međutim, nedostatak organizacije u napadu bio je gorući problem za domaći tim. Fener nije imao rešenja za agresivnu odbranu crveno-belih pod košem, pa su šutevima za tri i sa poludistance pokušavali da dođu do poena, ali bezuspešno. Mini serija Perperoglua krajem treće deonice donela je Crvenoj zvezdi maksimalnih plus devet - 46:37! Fantastičan protok lopte i dobra unutrašnja igra košarkaša Zvezde zadavao je mnogo problema Feneru, a trener gostiju pokušao je da niskom petorkom izvuče crveno-bele spolja, međutim, bez uspeha. Rezultatom 51:43 za Crvenu zvezdu rešen je treći period igre.

Pokušao je Fener i krenuo na sve ili ništa u polsdnjoj četvrtino, ali Zvezda je strpljivim napadom i ponovo dobrom odbranom, gde su bili agresivni već u samom startu organizacije gostiju držala sve konce u svojim rukama. Iskusni Grk startos Perperoglu načeo je Fener u trćoj deonici i pokrenuo svoj tim. Tim Željka Obradovića ubacio je svega 16 poena za 14 minuta igre u nastavku, što je bio i najveći problem turske ekipe. I kada je izgledalo da je Fenrbahče potpino pao, jedna loša sudijska odluka i trojka Alija naterala je Tomića da zatraži tajm-aut, pošto je gostujući tim došao na minus dva - 53:51.

Nije dugo potrajala dobra igra Fenera, pošto su Faje prvo trojkom, a zatim i Dobrić zakucavanjem zapalili Arenu i odveli Zvezdu na nedostižnih devet koševa prednosti. Do kraja meča crveno-beli su rutinksi priveli meč i zabeležili prvi trijumf ove sezone u Evroligi.

CRVENA ZVEZDA - FENERBAHČE 68:56 (16:15, 19:15, 16:13, 17:13)

DVORANA: Štark arena (16.879).

SUDIJE: Lamonika, Pastušijaht, Pernadi.

Crvena zvezda: D. Braun 7, Čović, L. Braun 13, Perperoglu 11, Davidovac 5, Lazić 3, Faje 8, Beron 3, Dobrić 2, Gist 11, Dženkins, Odžo 5.

Fenerbahče: Vesterman, Mahmutoglu 6, Kalinić 3, Biberović, Slukas 6, De Kolo 19, Vilijams, Veseli 6, Ali 13, Duverioglu 2, Datome, Štimac 1.