СПЕЦИЈАЛИСТИ ЗА ШПАНЦЕ: Чудесан преокрет Звезде у Валенсији у режији Фелдина и Антића

15.12.2017. 22:30
Džejms Feldin
Џејмс Фелдин / Извор: МН Press

Трећи узастопни тријумф црвено-белих у Евролиги.

Црвена звезда је успела да изненади на гостовању у Валенсији у 12. колу Евролиге. Црвено-бели су после Барселоне и Реал Мадрида савладали и шампиона Шпаније резултатом 86:82 и то после минус 13 у 33. минуту. Јунак треће узастопне победе у Евролиги био је Џејмс Фелдин који је убацио 26 поена и кључне кошеве у финишу утакмице.

РЕКОРД НАД РЕКОРДИМА: Звезда спремила 1,8 милиона евра за најлепши новогодишњи пакетић! (ФОТО)

ПОЛИЦАЈЦИ СВЕ ЧУЛИ: Хрватски хулиган открио за колико пара се тукао на Југу!

Фелдин је завршио меч са 26 поена (8/10 за два, 10/10 слободна бацања, 0/4 за три), а улогу џокера савршено је одиграо Перо Антић. Македонски центар је у последњој деоници погодио тројку за изједначење (10 поена, четири освојене лопте), да би Фелдин са четири слободна бацања закључио Звездину серију од 17:0 која је искројила пету победу у Евролиги.

Црвено-бели су били на добром путу да рано обезбеде трећу узастопну победу, али је после одлично одиграних 18 минута уследио пад у финишу првог дела и затим у трећој четвртини. Шампион Србије и Јадрана одлично је одиграо у другој половини прве четвртине и другој деоници. Тејлор Рочести је мајсторски дириговао црвено-белим оркестром, а Немања Дангубић је био шутерски расположен. Гости су имали висок проценат шута за два поена и захваљујући серији 9:0 стигли су до великих плус 11 у 12. минуту (33:22).

Домаћин је, међутим, успео да направи серију 9:0 у последња три минута првог полувремена и додао још пет поена почетком последње деонице за преокрет, 43:40.

После резултатске клацкалице Валенсија је средином трећег квартала поново заиграла ефикасно. Највише проблема црвено-белима задавао је Фернандо Сан Еметерио, а после поена Бојана Дубљевића Валенсија је стекла плус 13 у 33. минуту.

Pero Antić
Перо Антић / Извор: МН Press

Чинило се да су црвено-бели у нокдауну, али онда је севнула серија Београђана 17:0 коју су режирали Џејмс Фелдин и Перо Антић који је погодио тројку за изједначење.

Фелдин је затим везао четири погођена слободна бацања за 76:72 у 38. минуту, али су онда два лоша напада резултирала нови преокрет. Прво је Ван Росом казнио промашај Фелдина за три поена, да би онда Сан Еметерио погодио тројку за вођство Валенсије, 77:76 на минут и девет секунди до краја.

Рочести је вратио тас на ваги на страну Звезде 43 секунде до краја, 77:78, а Фелдину није дрхтала рука са пенала у фото-финишу, па је Звезда забележила и пету победу у елитном клупском такмичењу.