SPECIJALISTI ZA ŠPANCE: Čudesan preokret Zvezde u Valensiji u režiji Feldina i Antića

15.12.2017. 22:30
Džejms Feldin
Džejms Feldin / Izvor: MN Press

Treći uzastopni trijumf crveno-belih u Evroligi.

Crvena zvezda je uspela da iznenadi na gostovanju u Valensiji u 12. kolu Evrolige. Crveno-beli su posle Barselone i Real Madrida savladali i šampiona Španije rezultatom 86:82 i to posle minus 13 u 33. minutu. Junak treće uzastopne pobede u Evroligi bio je Džejms Feldin koji je ubacio 26 poena i ključne koševe u finišu utakmice.

REKORD NAD REKORDIMA: Zvezda spremila 1,8 miliona evra za najlepši novogodišnji paketić! (FOTO)

POLICAJCI SVE ČULI: Hrvatski huligan otkrio za koliko para se tukao na Jugu!

Feldin je završio meč sa 26 poena (8/10 za dva, 10/10 slobodna bacanja, 0/4 za tri), a ulogu džokera savršeno je odigrao Pero Antić. Makedonski centar je u poslednjoj deonici pogodio trojku za izjednačenje (10 poena, četiri osvojene lopte), da bi Feldin sa četiri slobodna bacanja zaključio Zvezdinu seriju od 17:0 koja je iskrojila petu pobedu u Evroligi.

Crveno-beli su bili na dobrom putu da rano obezbede treću uzastopnu pobedu, ali je posle odlično odigranih 18 minuta usledio pad u finišu prvog dela i zatim u trećoj četvrtini. Šampion Srbije i Jadrana odlično je odigrao u drugoj polovini prve četvrtine i drugoj deonici. Tejlor Ročesti je majstorski dirigovao crveno-belim orkestrom, a Nemanja Dangubić je bio šuterski raspoložen. Gosti su imali visok procenat šuta za dva poena i zahvaljujući seriji 9:0 stigli su do velikih plus 11 u 12. minutu (33:22).

Domaćin je, međutim, uspeo da napravi seriju 9:0 u poslednja tri minuta prvog poluvremena i dodao još pet poena početkom poslednje deonice za preokret, 43:40.

Posle rezultatske klackalice Valensija je sredinom trećeg kvartala ponovo zaigrala efikasno. Najviše problema crveno-belima zadavao je Fernando San Emeterio, a posle poena Bojana Dubljevića Valensija je stekla plus 13 u 33. minutu.

Pero Antić
Pero Antić / Izvor: MN Press

Činilo se da su crveno-beli u nokdaunu, ali onda je sevnula serija Beograđana 17:0 koju su režirali Džejms Feldin i Pero Antić koji je pogodio trojku za izjednačenje.

Feldin je zatim vezao četiri pogođena slobodna bacanja za 76:72 u 38. minutu, ali su onda dva loša napada rezultirala novi preokret. Prvo je Van Rosom kaznio promašaj Feldina za tri poena, da bi onda San Emeterio pogodio trojku za vođstvo Valensije, 77:76 na minut i devet sekundi do kraja.

Ročesti je vratio tas na vagi na stranu Zvezde 43 sekunde do kraja, 77:78, a Feldinu nije drhtala ruka sa penala u foto-finišu, pa je Zvezda zabeležila i petu pobedu u elitnom klupskom takmičenju.