ЕВРОЛИГА: Звезда краљевски прекинула лош низ, Реал поражен у Мадриду (ФОТО)

01.12.2017. 22:57
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Прва победа црвено-белих после пет узастопних пораза.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Рела у Мадриду са 87:83 (19:24, 27:15, 21:19, 20:25) и тако прекинули низ од пет пораза у Евролиги. Црвено-бели су одиграли једну од најбољих утакмица ове сезоне у Евролиги и заслужено дошли до важне победе против Краљевског клуба. У узбудљивој завршници питање победника решио је Перо Антић тројком седам секунди пре краја.

ЗВЕЗДА СРУШИЛА РЕАЛ: Твитер ГОРИ, а због једног играча Делије су ОДУШЕВЉЕНЕ (ФОТО)

ЕВРОЛИГА: Недовић одличан, али није могао против Гиста и Калатеса (ФОТО)

Почетак меча у Мадриду обележила је неуобичајно неефикасна игра оба тима, па је скоро на половини прве деонице резултат био тек 8:8, да би Бјелица погодио тројку за вођство Звезде 11:8. Међутим, у тим тренуцима је у игру ушао Лука Дончић који је меч почео на клупи, убрзао игру Реала и мада је Звезда успевала да сачува минималну предност до минут и по пре краја, ипак је домаћин на крилима највећег талента Европе који је постигао 12 поена за мање од пет минута у игри завршио прву деоницу са вођством 24:19.

Реал је на почетку друге деонице дошао до максималног вођства 26:19 преко Рејеса, али Звезда није дозволила да домаћин направи серију и оде на већу предност, а затим је уследила можда и најбоља четвртина црвено-белих ове сезоне у Евролиги.. Тројкама Бјелице и Добрића црвено-бели су се потпуно вратили у меч, да би Рочести поново донео предност Звезди 34:32 после додатног слободног бацања у 15. минуту. Рочести је наставио да предводи Звезду која је убрзо имала вођство 40:34 у 17. минуту, да би се у завршници Фелдин и Добрић прикључили плеју Звезде који је у последњим тренуцима првог полувремена погодио са максималникх 46:39.

Ни велики одмор није пореметио игру Звезде, па је Фелдин са две узатопне тројке донео црвено-белима и прву двоцифрену предност 52:41. Кампацо, Дончић и Тавареш успели су да преполове минус  и у 24. минуту било је 52:47, али су Рочести и Бјелица вратили Звезди двоцифрену предност, а Антић тројком донео нову максималну предност 60:47 у 26. минуту. Домаћин је покушавао да се спусти на мањеод 10 поена заостатка и у томе и успео, али су црвено-бели у последњих 10 минута ушли са девет поена предности (67:58).

Одлучујућу деоницу Реал је отворио са две тројке Рудија Фернандеза и Џеј Си Керола који је постигао и једну двојку и предност Звезде се истопила на 67:66. Ту серију је прекинуо тројком Рочести, али је одмах узвратио Фернандез. Ипак, тај налет Реала црвено-бели су успели да одбију, а томе је допринео и са две узастопне тројке Немања Дангубић па је Звезда у 34. минуту имала вођство 76:69. Обрачун тројкама наставио је прецизни Томпкинс, али је узвратио Добрић, да би одмах тројку погодио и Керол. Реал је ипак стигао до изједначења два минута пре краја (79:79) поенима са пенала убедљиво најбољег играча домаћина Дончића. Такође са пенала Звезда је вратила предност, а Давидовац је погодио три од четири слободна бацања за 84:81 75 секунди пре краја. Рејес је погодио немогуће и смањио на 84:83, да би Антић тројком седам секунди пре краја решио питање победника.

РЕАЛ МАДРИД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 83:87 (24:19, 15:27, 19:21, 25:20)

ДВОРАНА: Визинк центар.

СУДИЈЕ: Христодулу, Лотермозер, Пастушијак.

ГЛЕДАЛАЦА: 9.200.

РЕАЛ МАДРИД: Козер 8, Рендл 3, Фернандез 10, Радончић, Дончић 20, Мацијулис, Рејес 8, Кампацо 5, Јуста 3, Керол 12, Тавареш 4, Томпкинс 10.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић, Дангубић 6, Давидовац 7, Лазић 3, Антић 11, Добрић 10, Фелдин 10, Јанковић, Рочести 18, Лесор 6, Јовановић, Бјелица 16.

Валенсија – Олимпијакос 64:72

ТАБЕЛА: ЦСКА 8-2, Олимпијакос 8-2, Фенербахче 7-3, Панатинакос 7-3, Макаби 6-4, Химки 6-4, Реал Мадрид 5-5, Жалгирис 5-5, Бамберг 5-5, Барселона 4-6, Басконија 4-6, Валенсија 3-7, Ефес 3-7, Армани 3-7, Црвена звезда 3-7, Уникаха 3-6.