EVROLIGA: Zvezda kraljevski prekinula loš niz, Real poražen u Madridu (FOTO)

01.12.2017. 22:57
KK Crvena zvezda
KK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Prva pobeda crveno-belih posle pet uzastopnih poraza.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Rela u Madridu sa 87:83 (19:24, 27:15, 21:19, 20:25) i tako prekinuli niz od pet poraza u Evroligi. Crveno-beli su odigrali jednu od najboljih utakmica ove sezone u Evroligi i zasluženo došli do važne pobede protiv Kraljevskog kluba. U uzbudljivoj završnici pitanje pobednika rešio je Pero Antić trojkom sedam sekundi pre kraja.

ZVEZDA SRUŠILA REAL: Tviter GORI, a zbog jednog igrača Delije su ODUŠEVLJENE (FOTO)

EVROLIGA: Nedović odličan, ali nije mogao protiv Gista i Kalatesa (FOTO)

Početak meča u Madridu obeležila je neuobičajno neefikasna igra oba tima, pa je skoro na polovini prve deonice rezultat bio tek 8:8, da bi Bjelica pogodio trojku za vođstvo Zvezde 11:8. Međutim, u tim trenucima je u igru ušao Luka Dončić koji je meč počeo na klupi, ubrzao igru Reala i mada je Zvezda uspevala da sačuva minimalnu prednost do minut i po pre kraja, ipak je domaćin na krilima najvećeg talenta Evrope koji je postigao 12 poena za manje od pet minuta u igri završio prvu deonicu sa vođstvom 24:19.

Real je na početku druge deonice došao do maksimalnog vođstva 26:19 preko Rejesa, ali Zvezda nije dozvolila da domaćin napravi seriju i ode na veću prednost, a zatim je usledila možda i najbolja četvrtina crveno-belih ove sezone u Evroligi.. Trojkama Bjelice i Dobrića crveno-beli su se potpuno vratili u meč, da bi Ročesti ponovo doneo prednost Zvezdi 34:32 posle dodatnog slobodnog bacanja u 15. minutu. Ročesti je nastavio da predvodi Zvezdu koja je ubrzo imala vođstvo 40:34 u 17. minutu, da bi se u završnici Feldin i Dobrić priključili pleju Zvezde koji je u poslednjim trenucima prvog poluvremena pogodio sa maksimalnikh 46:39.

Ni veliki odmor nije poremetio igru Zvezde, pa je Feldin sa dve uzatopne trojke doneo crveno-belima i prvu dvocifrenu prednost 52:41. Kampaco, Dončić i Tavareš uspeli su da prepolove minus  i u 24. minutu bilo je 52:47, ali su Ročesti i Bjelica vratili Zvezdi dvocifrenu prednost, a Antić trojkom doneo novu maksimalnu prednost 60:47 u 26. minutu. Domaćin je pokušavao da se spusti na manjeod 10 poena zaostatka i u tome i uspeo, ali su crveno-beli u poslednjih 10 minuta ušli sa devet poena prednosti (67:58).

Odlučujuću deonicu Real je otvorio sa dve trojke Rudija Fernandeza i Džej Si Kerola koji je postigao i jednu dvojku i prednost Zvezde se istopila na 67:66. Tu seriju je prekinuo trojkom Ročesti, ali je odmah uzvratio Fernandez. Ipak, taj nalet Reala crveno-beli su uspeli da odbiju, a tome je doprineo i sa dve uzastopne trojke Nemanja Dangubić pa je Zvezda u 34. minutu imala vođstvo 76:69. Obračun trojkama nastavio je precizni Tompkins, ali je uzvratio Dobrić, da bi odmah trojku pogodio i Kerol. Real je ipak stigao do izjednačenja dva minuta pre kraja (79:79) poenima sa penala ubedljivo najboljeg igrača domaćina Dončića. Takođe sa penala Zvezda je vratila prednost, a Davidovac je pogodio tri od četiri slobodna bacanja za 84:81 75 sekundi pre kraja. Rejes je pogodio nemoguće i smanjio na 84:83, da bi Antić trojkom sedam sekundi pre kraja rešio pitanje pobednika.

REAL MADRID - CRVENA ZVEZDA 83:87 (24:19, 15:27, 19:21, 25:20)

DVORANA: Vizink centar.

SUDIJE: Hristodulu, Lotermozer, Pastušijak.

GLEDALACA: 9.200.

REAL MADRID: Kozer 8, Rendl 3, Fernandez 10, Radončić, Dončić 20, Macijulis, Rejes 8, Kampaco 5, Justa 3, Kerol 12, Tavareš 4, Tompkins 10.

CRVENA ZVEZDA: Radičević, Dangubić 6, Davidovac 7, Lazić 3, Antić 11, Dobrić 10, Feldin 10, Janković, Ročesti 18, Lesor 6, Jovanović, Bjelica 16.

Valensija – Olimpijakos 64:72

TABELA: CSKA 8-2, Olimpijakos 8-2, Fenerbahče 7-3, Panatinakos 7-3, Makabi 6-4, Himki 6-4, Real Madrid 5-5, Žalgiris 5-5, Bamberg 5-5, Barselona 4-6, Baskonija 4-6, Valensija 3-7, Efes 3-7, Armani 3-7, Crvena zvezda 3-7, Unikaha 3-6.