ЕВРОЛИГА: Звезда кроз драму до јубиларне 10. победе (ФОТО)

02.03.2018. 20:59
Tejlor Ročesti
Тејлор Рочести / Извор: МН Press

Црвено-бели у узбудљивој завршници савладали Уникаху.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у 24. колу Евролиге шпанску Уникаху у узбудљивој завршници са 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24) и тако дошли до 10. победе у сезони. Црвено-бели су имали и двоцифрену предност током меча, али је Уникаха успела да без Немање Недовића уведе меч у неизвесну завршницу у којој се Звезда ипак боље снашла.

Звезда је добро почела меч против Уникахе, а две тројке Тејлора Рочестија и једна Бранка Лазића донеле су црвено-белима и предност 11:6. Драган Милосављевић покренуо је Уникаху и довео до преокрета и вођства шпанске екипе са осам поена, а од тог тренутка играло се малтене кош за кош. Ниједан од тимова није успео да створи већи резултатску предност, ривали су се смењивали у вођству, да би Дилан Енис поенима у последњим секундама прве четвртине донео изједначење на првом малом одмору.

Црвено-бели су добро почели и другу четвртину, али овога пута нису могли да направе предност као у првој деоници. Рочести је предводио Звезду која је успела у пар наврата да дође до три поена предности, али је све то Уникаха лако успевала да анулира. Лазић и Рочести су два и по минута пре полувремена другфи пут на мечу донели црвено-белима пет поена предности (37:32), а иако су гости покушавали да дођу до изједначења, Звезда је отишла на велики одмор са плусем после полувремена у којем је имала само једну изгубљену лопту. Иако је Уникаха имала девет, Шпанци су офанзивним скоковима то успели да ''испеглају'' па Звезда из тог разлога није имала већу предност на полувремену.

Почетак четвртине је још једном припао Звезди, али овога пута црвено-бели нису скинулои ногу са гаса. Рочести и Давидовац су за мало више од минут донели Звезди прву двоцифрену предност на мечу (49:39) у 21. минуту. Уследила су два минута без погодака на обе стране, Звезда је успела да сачува вођство да би у 27. минуту пришли Шпанци на 54:50 поенима Милосављевића. Међутим, Фелдин је узвратио тројком, а придружио му се и Бјелица који се разиграо у трећој деоници, а Енис је још једним кошем у последњој секунди деонице донео поново Звезди двоцифрену предност (62:52) пред последњу четвртину.

Лоше су кренули у одлучујући 10 минута играчи Душана Алимпијевића пошто су три минута били без коша, док је Уникаха успела да дође до поена углавном са линије за слободна бацања пошто је Звезда за два минута изашла из бонуса. Ипак то је прекинуо тројком Бјелица, али је одмах узвратио Вачински, да би Мекалум погодио у 35. минуту за смањење заостатка на 65:62. Услугу је Звезди учинио Оку са намерним фаулом над Лазићем који је искористио оба бацања, а Бјелица није искористио зицер, али су црвено-бели водили 67:62. Поново су се гости приближили на три поена минуса, али су Лазићева тројка и закуцавање Давидовца одвели Зветзду на 74:68 два минута пре краја, да би погодио Брукс за Уникаху 80 секунди пре краја. Бјелица је 50 секунди пре краја погодио за 76:70. Мекалум је био прецизан, Рочести је промашио, а Брукс потпуно приближио Уникаху на 76:74 девет секунди пре краја. Са пенала се исправио Рочести, али је прецизан био Вачински да би Давидовац оверио победу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - УНИКАХА 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24)

ДВОРАНА: "Александар Николић" (Београд)

СУДИЈЕ: Патернико, Балак, Рејтер.

ГЛЕДАЛАЦА: 4.800

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кешељ, Давидовац 9, Лазић 10, Антић, Добрић, Фелдин 11, Јанковић 5, Рочести 21, Омић, Лесор 5, Енис 6, Бјелица 13.

УНИКАХА: Окум 1, Мекалум 9, Соладе 5, Дијаз 2, Салин 7, Дијез 1, Милосављевић 12, Шермадини 2, Вачински 12, Брукс 12, Огустин 8, Суарез 4.

Црвена звезда - Уникаха 80:76

Панатинаикос - Олимпијакос 85:87 (после продужетка)

Реал Мадрид - Фенербахче 83:86

ТАБЕЛА: ЦСКА 19-5, Олимпијакос 17-7, Фенербахче 17-7, Жалгирис 15-9, Реал 14-10, Панатинаикос 14-10, Химки 14-10, Макаби Тел Авив 12-12, Басконија 11-13, Црвена звезда 10-14, Уникаха 10-14, Валенсија 9-15, Бамберг 9-15, Армани 8-16, Барселона 7-17, Ефес 6-18.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.