EVROLIGA: Zvezda kroz dramu do jubilarne 10. pobede (FOTO)

02.03.2018. 20:59
Tejlor Ročesti
Tejlor Ročesti / Izvor: MN Press

Crveno-beli u uzbudljivoj završnici savladali Unikahu.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u 24. kolu Evrolige špansku Unikahu u uzbudljivoj završnici sa 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24) i tako došli do 10. pobede u sezoni. Crveno-beli su imali i dvocifrenu prednost tokom meča, ali je Unikaha uspela da bez Nemanje Nedovića uvede meč u neizvesnu završnicu u kojoj se Zvezda ipak bolje snašla.

Zvezda je dobro počela meč protiv Unikahe, a dve trojke Tejlora Ročestija i jedna Branka Lazića donele su crveno-belima i prednost 11:6. Dragan Milosavljević pokrenuo je Unikahu i doveo do preokreta i vođstva španske ekipe sa osam poena, a od tog trenutka igralo se maltene koš za koš. Nijedan od timova nije uspeo da stvori veći rezultatsku prednost, rivali su se smenjivali u vođstvu, da bi Dilan Enis poenima u poslednjim sekundama prve četvrtine doneo izjednačenje na prvom malom odmoru.

Crveno-beli su dobro počeli i drugu četvrtinu, ali ovoga puta nisu mogli da naprave prednost kao u prvoj deonici. Ročesti je predvodio Zvezdu koja je uspela u par navrata da dođe do tri poena prednosti, ali je sve to Unikaha lako uspevala da anulira. Lazić i Ročesti su dva i po minuta pre poluvremena drugfi put na meču doneli crveno-belima pet poena prednosti (37:32), a iako su gosti pokušavali da dođu do izjednačenja, Zvezda je otišla na veliki odmor sa plusem posle poluvremena u kojem je imala samo jednu izgubljenu loptu. Iako je Unikaha imala devet, Španci su ofanzivnim skokovima to uspeli da ''ispeglaju'' pa Zvezda iz tog razloga nije imala veću prednost na poluvremenu.

Početak četvrtine je još jednom pripao Zvezdi, ali ovoga puta crveno-beli nisu skinuloi nogu sa gasa. Ročesti i Davidovac su za malo više od minut doneli Zvezdi prvu dvocifrenu prednost na meču (49:39) u 21. minutu. Usledila su dva minuta bez pogodaka na obe strane, Zvezda je uspela da sačuva vođstvo da bi u 27. minutu prišli Španci na 54:50 poenima Milosavljevića. Međutim, Feldin je uzvratio trojkom, a pridružio mu se i Bjelica koji se razigrao u trećoj deonici, a Enis je još jednim košem u poslednjoj sekundi deonice doneo ponovo Zvezdi dvocifrenu prednost (62:52) pred poslednju četvrtinu.

Loše su krenuli u odlučujući 10 minuta igrači Dušana Alimpijevića pošto su tri minuta bili bez koša, dok je Unikaha uspela da dođe do poena uglavnom sa linije za slobodna bacanja pošto je Zvezda za dva minuta izašla iz bonusa. Ipak to je prekinuo trojkom Bjelica, ali je odmah uzvratio Vačinski, da bi Mekalum pogodio u 35. minutu za smanjenje zaostatka na 65:62. Uslugu je Zvezdi učinio Oku sa namernim faulom nad Lazićem koji je iskoristio oba bacanja, a Bjelica nije iskoristio zicer, ali su crveno-beli vodili 67:62. Ponovo su se gosti približili na tri poena minusa, ali su Lazićeva trojka i zakucavanje Davidovca odveli Zvetzdu na 74:68 dva minuta pre kraja, da bi pogodio Bruks za Unikahu 80 sekundi pre kraja. Bjelica je 50 sekundi pre kraja pogodio za 76:70. Mekalum je bio precizan, Ročesti je promašio, a Bruks potpuno približio Unikahu na 76:74 devet sekundi pre kraja. Sa penala se ispravio Ročesti, ali je precizan bio Vačinski da bi Davidovac overio pobedu.

CRVENA ZVEZDA - UNIKAHA 80:76 (24:24, 16:13, 22:15, 18:24)

DVORANA: "Aleksandar Nikolić" (Beograd)

SUDIJE: Paterniko, Balak, Rejter.

GLEDALACA: 4.800

CRVENA ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 9, Lazić 10, Antić, Dobrić, Feldin 11, Janković 5, Ročesti 21, Omić, Lesor 5, Enis 6, Bjelica 13.

UNIKAHA: Okum 1, Mekalum 9, Solade 5, Dijaz 2, Salin 7, Dijez 1, Milosavljević 12, Šermadini 2, Vačinski 12, Bruks 12, Ogustin 8, Suarez 4.

Crvena zvezda - Unikaha 80:76

Panatinaikos - Olimpijakos 85:87 (posle produžetka)

Real Madrid - Fenerbahče 83:86

TABELA: CSKA 19-5, Olimpijakos 17-7, Fenerbahče 17-7, Žalgiris 15-9, Real 14-10, Panatinaikos 14-10, Himki 14-10, Makabi Tel Aviv 12-12, Baskonija 11-13, Crvena zvezda 10-14, Unikaha 10-14, Valensija 9-15, Bamberg 9-15, Armani 8-16, Barselona 7-17, Efes 6-18.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.