ЕВРОЛИГА: Звезда потпуно подбацила у Малаги, Уникаха рутински славила (ФОТО)

10.11.2017. 22:29
Tejlor Ročesti
Тејлор Рочести / Извор: МН Press

Домаћи тим је имао плус 21 у 16. минуту.

У шестом колу Евролиге Црвена звезда је на гостовању у Малаги против Уникахе пружила бледу партију и забележила пораз 79:65 (22:12, 23:19, 18:19, 16:15). На овом мечу црвено-бели су одмерили снаге са шпанским саставом у  којем су перјанице Немања Недовић, Драган Милосављевић и Дејан Мусли.

Домаћи тим је отворио меч фуриозно (7:0, 3. минут), а прве поене за Звезду је постигао Фелдин, после чега је Уникаха повела 10:2, а затим и чак 20:4 (8. минут).

Црвено-бели су се тргли тада и смањили разлику на минус 10 у финишу прве деонице.

Почетком друге четвртине нису се ствари значајније промениле, јер је екипа из Малаге направила серију 8:2 и одмакла на 30:14, а тренер Звезде Душан Алимпијевић је затражио тајм-аут како би средио редове нашег шампиона. Међутим, Милосављевић постиже нове поене за шпански састав 34:16 (14. минут), а Недовић повећава вођство на плус 19, да би поново онај први закуцао за 39:18 (16. минут), што је било највеће вођство у дотадашњем делу утакмице.

Рочести је постигао тројку 39:23 (16. минут), али и трећи наш интернационалац се укључио у разарање Звезде, Мусли је поентирао за 41:25 у 18. минуту.

Играчи Уникахе су одржавали високу разлику и играли веома покретљиво и ангажовано у одбрани, док су се црвено-бели мучили да пронађу праву игру, а шкрипало је и у одбрани и нападу. Бјелица је у финишу полувремена поентирао за 45:31, што је натерало тренера Уникахе Ђоана Плазу да две секунде пре одласка на велики одмор узме тајм-аут, али се на паузу отишло, ипак, са прихватљивих минус 14.

Звезда је у наставку заиграла ангажованије и квалитетније, најпре је поентирао Лазић, па је Фелдин постигао тројку за минус 9 (45:36, 21. минут). Ипак, домаћи успевају да се поново домогну двоцифреног вођства.

Домаћи су константно имали иницијативу, а трачак наде се појавио после тројке Добрића када се Звезда примакла на минус шест (54:48,27. минут), али Недовић постиже тројку и до краја те деонице везује седам поена. А на последњу мини паузу се отишло код 63:50.

У последњој четвртини домаћи сигурном игром чувају вођство 65:51 (31. минут) и потом без проблема настављају да доминирају и одржавају разлику око петнаестак поена (74:68, 35. минут).

Звезда није успела да дође себи, подбацила је у свим елементима игре, ништа није функционисало у екипи тренера Душана Алимпијевића и уследио је епилог, који се назирао још од првог полувремена.

УНИКАХА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 79:65  (22:12, 23: 19, 18:19, 16:15)

УНИКАХА: Мекалум 4, Солуад, Дијаз, Салин 15, Милосављевић 12, Недовић 17, Шермадини 2, Вацзински 4, Брукс 8, Огустин 10, Суарет, Мусли 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Радичевић 5, Дангубић 8, Давидовац 2, Лазић 6, Добрић 5, Фелдин 10, Апић 2, Јанковић, Рочести 10, Лесор 10, Јовановић 5, Бјелица 2.

Барселона - Ефес 85:89

Табела: ЦСКА 5-1, Химки 5-1, Реал 4-2, Фенербахче 4-2, Макаби 4-2, Олимпијакос 4-2, Валенсија 3-3, , Жалгирис 3-3, Панатинаикос 3-3, Бамберг 3-3, Уникаха 3-3,  Црвена звезда 2-4, Барселона 2-4, Басконија 1-5, Анадолу 1-5, Армани 1-5.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.