ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Грци ТРОЈКАМА однели сан о ДРУГОМ месту (ФОТО)

18.01.2017. 21:59
Adin Vrabac
Адин Врабац / Извор: МН Press

Кошаркаши Партизана у сјајној атмосфери поражени од АЕК-а.

Кошаркаши Партизана поражени су од АЕК-а - 65:69 (11:19, 22:22, 20:14, 12:14)  у оквиру 13. кола ФИБА Лиге шампиона и тако пропустили велику прилику да у сјајној атмосфери осигурају друго место у групи "Е" и директан пласман међу 16 најбољих. Црно-бели су једину предност (2:0) имали на самом старту утакмице, да би Грци серијом шутева за три поена брзо дошли до предности коју су (са)чували до самог краја. Изабраници тренера Александра Џикића су имали неколико изгледних  прилика у последњој четвртини да  ухвате резултатски прикључак, али су направили превише грешака да би дошли до великог преокрета.

За само четири минута Грци су стекли капитал који су одржавали до краја првог полувремена. Кошаркаши АЕК-а су у овом интервалу погодили сва четири шута за три поена и повели са 12:4. Гости су веома брзо стигли и до двоцифрене разлике (19:9) чему је кумовао и веома чудан критеријум судијске тројке што је изабацило из такта и тренера Александра Џикића који је због протеса зарадио техничку грешку.

ОД ОВОГА СРЦЕ ПУЦА: Ово су ГРОБАРИ поручили БРАЋИ са КОСОВА (ФОТО)

ВИШЕ ОД ОВАЦИЈА: Он је само СЕДЕО, а због ЊЕГА је Пионир ПРОКЉУЧАО! (ФОТО)

Уследило је кошкашње Елонуа и Андрића што је још више запалио атмосферу у „Пиониру“. Пренули су се и црно-бели који смањују заостатак на 16:20 поечтком друге деонице. Имали су Џикићеви изабраници прилику да дођу до изједначења, али су их неколико пропуштених зицера и пропуста у одбрани скупо коштали. Грци су у завршници првог полувремена погодили и седму тројку из 15 покушаја и поново отишли на „ 8“ - 33:41.

Очекивало се да ће Партизан свим силама кренути у наставку дуела, али се Грци успели да новом серијом шутева за три поена дођу до рекордне прености - 41:53. Међутим, тада је кренуо црно-бели ураган. Стефан Бирчевић је постигао осам од својих 15 поена у трећем кварталу што је црно-белима помогло да дефинитивно ухвате прикључак - 53:55.

Уследио је период са прегршт промашаја и лоших решења на обе стране. Ређале су се грешке и изгубљене лопте, што је довело до максимума нервозу на терену. За скоро седам минута игре у последњој деоници, Партизан је постигао два, а АЕК три поена. Иако готово ништа није полазило за руком, црно-бели се нису предавали. Сјајни Бирчевић је погодио два слободна бацања, капитен Величкович био прецизан за 60:62. Већ у следећем нападу, после офанзивних скокова Београђани су имали две сјајне прилике да дођу до толико жељеног изједначења. Казна је стигла веома брзо кад је Роко Лени Укић погодио нову тројке за госте. На само 80 секунди пре краја  АЕК је водио 60:65.

ПАРТИЗАН – АЕК 65:69  (11:19, 22:22, 20:14, 12:14)

ДВОРАНА: „Алекдсандар Николић“

ГЛЕДАЛАЦА: 6.600

СУДИЈЕ: Сахин, Гурион, Озолс.

ПАРТИЗАН: Ратковица 8, Врабац 5, Јовановић, Величковић 13, Мајсторовић, Бирчевић 16, Копривица 2, Андрић 6, Хачер 8, Пот, Карахоџић 3, Луковић 4.

АЕК: Укић 13, Мекгрет 11, Елону 3, Милошевић 3, Харитопулос, Диксон 7, Ларенцакис 14, Мораитис, Мавроеидис, Скулидас, Вилијамс 8, Цампурис 10.

ГРУПА "Е"

РЕЗУЛТАТИ 13. КОЛА: Лудвисбург - Сасари 75:78, Солнок - Бешикташ 91:96, Партизтан - АЕК 65:69 , Зелена Гора - Шарлоа 83:86.

ТАБЕЛА: Бешикташ 11 -2, АЕК 8-5, Лудвизбург 8-5, Партизан 8-5, , Сасари 6-7, Шарлоа 5-8, Зелена Гора 4-9, Солнок 2-11.