ФИБА ЛИГА ШАМПИОНА: Партизан ПОНОВО одиграо луд меч, али ПОБЕДИО! (ВИДЕО+ФОТО ГАЛЕРИЈА)

06.12.2016. 20:24
Novica
Новица / Извор: МН Press

Утакмица 8. кола.

Партизан је у утакмици осмог кола Е групе ФИБА Лиге шампиона победио Лудвигзбург (86:82 - 72:72) после продужетка и још једне утакмице која је покидала живце навијачима црно-белих. Изабраници Александра Џикића су одиграли још један конфузан меч, са чак 20 изгубљених лопти, али су ипак победили јер су и гости правили много грешака под оба коша и уз то очајно шутирали за три поена. Партизан су ка победи преводили Вилијам Хачер, Новица Величковић, Стефан Бирчевић и Михајло Андрић. Партизан сад има четири победе и четири пораза, али и бољи међусобни скор са Лудвигзбургом, па може да се нада освајању трећег места у групи Е.

ПРАВИ НАВИЈАЧ: Бивши кошаркаш Парног ваљка дошао да подржи ПАРТИЗАН (ФОТО)

Партизан је одлично отворио утакмицу у све до средине друге четвртине био у предности која се углавном кретала између плус осам и плус 10. На руку домаћину ишла је чињеница да су гости промашили првих седам шутева за три поена. Затим је уследио невероватан пад у игри Партизана и серија Лудвигзбурга 13:0. Госте су кренуле и тројке, а Партизан више од пет минута није постигао погодак из игре.

БРУТАЛАН: Бивши кошаркаш Партизана је на ОВАЈ начин упоредио ТУЧУ у НБА са ТУЧОМ у ДЕРБИЈУ (ВИДЕО)

КО ЋЕ НА ЦРТУ ШАМПИОНКАМА? Кошаркашице Србије чекају противнике, а не МОГУ против ОВИХ екипа (ФОТО)

У финишу полувремена Партизан се ипак вратио у живот, захваљујући Величковићу и Хачеру који је постигао четири поена из последњег напада, а како, погледајте на клипу испод.

Након 20 мимута игре, #KKPartizan - @mhp_riesen 37:35 #BasketballCL

А видео постед by KK Партизан НИС Београд (@partizanbc) он

Друго полувреме кренуло је веома лоше за Партизан, а уз то је кренула и нервоза. Гости су полако али сигурно градили предност која је у једном тренутку износила и максималних плус шест. Крајем треће четвртине уследио је кратак прекид, јер су навијачи Партизана, незадовољни очајним суђењем, почели да убацују све и свашта на терен, па је чак и полиција морала да уђе у дворану. Ево каква је атмосфера владала у "Пиониру" у тим тренуцима.

Video file

Партизан је у четвртој четвртини поново имао проблеме са изгубљеним лоптама, али су у најважнијим тренуцима прецизни били Хачер, Величковић и Бирчевић, а на 12 секунди пре краја било је нерешено. Домаћин је последњи напад лоше организовао, Хачер је покушао да реши тројком меч, али није био прецизан са око осам метара. Тако је Партизан поново морао да игра продужетак, као прошле недеље против Динамо Сасарија, али овог пута крај је био срећан за црно-беле.

ДРУГА СТРАНА МЕДАЉЕ: Евролига је ОВО прогласила за НАЈСМЕШНИЈЕ, а ту је и један Србин (ВИДЕО)

Video file

У продужетку је одговорност преузео Новица Величковић који је постигао прва четири поена за црно беле у додатних пет минута. Хачер је на 80 секунди пре краја дао тројку за 80:76, али је затим направио пету личну, а гости су смањили на 78:80. на 20 секунди пре краја било је 82:82, а последњи напад Партизана повео је Ратковица који је феноменално асистирао Бирчевићу испод самог обруча, а репрезентативац Србије је постигао поен уз фаул. Промашио је слободно бацање, али је Андрић ухватио лопту и изборио два слободна бацања пошто је фаулиран. Андрић је искористио оба слободна бацања и тако ставио тачку на меч који је трајао два и по сата.

Партизан – Лудвизбург 86:82, после продужетка (21:12, 16:23, 19:23, 16:14, 14:10)
ПАРТИЗАН: Робинсон 9, Ратковица, Врабац, Маринковић 2, Величковић 21, Бирчевић 16, Копривица, Андрић 13, Хечер 20, Пот, Карахоџић, Луковић 5.
ЛУДВИЗБУРГ: Хемондс 12, Котон 14, Мекгреј 7, Мартин 13, Крофорд, Брауниг, Бун 6, Коне, Тиеман 9, Топерт 9, Лоезинг 10, Кули 2.

Солнок - АЕК (18)

ТАБЕЛА: Бешикташ 6-1, Лудвигзбург 5-3, АЕК 4-3, Партизан 4-4, Зелена Гора 3-4, Шарлроа 3-4, Динамо Сасари 3-4, Солнок 1-6.