FIBA LIGA ŠAMPIONA: Partizan PONOVO odigrao lud meč, ali POBEDIO! (VIDEO+FOTO GALERIJA)

06.12.2016. 20:24
Novica
Novica / Izvor: MN Press

Utakmica 8. kola.

Partizan je u utakmici osmog kola E grupe FIBA Lige šampiona pobedio Ludvigzburg (86:82 - 72:72) posle produžetka i još jedne utakmice koja je pokidala živce navijačima crno-belih. Izabranici Aleksandra Džikića su odigrali još jedan konfuzan meč, sa čak 20 izgubljenih lopti, ali su ipak pobedili jer su i gosti pravili mnogo grešaka pod oba koša i uz to očajno šutirali za tri poena. Partizan su ka pobedi prevodili Vilijam Hačer, Novica Veličković, Stefan Birčević i Mihajlo Andrić. Partizan sad ima četiri pobede i četiri poraza, ali i bolji međusobni skor sa Ludvigzburgom, pa može da se nada osvajanju trećeg mesta u grupi E.

PRAVI NAVIJAČ: Bivši košarkaš Parnog valjka došao da podrži PARTIZAN (FOTO)

Partizan je odlično otvorio utakmicu u sve do sredine druge četvrtine bio u prednosti koja se uglavnom kretala između plus osam i plus 10. Na ruku domaćinu išla je činjenica da su gosti promašili prvih sedam šuteva za tri poena. Zatim je usledio neverovatan pad u igri Partizana i serija Ludvigzburga 13:0. Goste su krenule i trojke, a Partizan više od pet minuta nije postigao pogodak iz igre.

BRUTALAN: Bivši košarkaš Partizana je na OVAJ način uporedio TUČU u NBA sa TUČOM u DERBIJU (VIDEO)

KO ĆE NA CRTU ŠAMPIONKAMA? Košarkašice Srbije čekaju protivnike, a ne MOGU protiv OVIH ekipa (FOTO)

U finišu poluvremena Partizan se ipak vratio u život, zahvaljujući Veličkoviću i Hačeru koji je postigao četiri poena iz poslednjeg napada, a kako, pogledajte na klipu ispod.

Nakon 20 mimuta igre, #KKPartizan - @mhp_riesen 37:35 #BasketballCL

A video posted by KK Partizan NIS Beograd (@partizanbc) on

Drugo poluvreme krenulo je veoma loše za Partizan, a uz to je krenula i nervoza. Gosti su polako ali sigurno gradili prednost koja je u jednom trenutku iznosila i maksimalnih plus šest. Krajem treće četvrtine usledio je kratak prekid, jer su navijači Partizana, nezadovoljni očajnim suđenjem, počeli da ubacuju sve i svašta na teren, pa je čak i policija morala da uđe u dvoranu. Evo kakva je atmosfera vladala u "Pioniru" u tim trenucima.

Video file

Partizan je u četvrtoj četvrtini ponovo imao probleme sa izgubljenim loptama, ali su u najvažnijim trenucima precizni bili Hačer, Veličković i Birčević, a na 12 sekundi pre kraja bilo je nerešeno. Domaćin je poslednji napad loše organizovao, Hačer je pokušao da reši trojkom meč, ali nije bio precizan sa oko osam metara. Tako je Partizan ponovo morao da igra produžetak, kao prošle nedelje protiv Dinamo Sasarija, ali ovog puta kraj je bio srećan za crno-bele.

DRUGA STRANA MEDALJE: Evroliga je OVO proglasila za NAJSMEŠNIJE, a tu je i jedan Srbin (VIDEO)

Video file

U produžetku je odgovornost preuzeo Novica Veličković koji je postigao prva četiri poena za crno bele u dodatnih pet minuta. Hačer je na 80 sekundi pre kraja dao trojku za 80:76, ali je zatim napravio petu ličnu, a gosti su smanjili na 78:80. na 20 sekundi pre kraja bilo je 82:82, a poslednji napad Partizana poveo je Ratkovica koji je fenomenalno asistirao Birčeviću ispod samog obruča, a reprezentativac Srbije je postigao poen uz faul. Promašio je slobodno bacanje, ali je Andrić uhvatio loptu i izborio dva slobodna bacanja pošto je fauliran. Andrić je iskoristio oba slobodna bacanja i tako stavio tačku na meč koji je trajao dva i po sata.

Partizan – Ludvizburg 86:82, posle produžetka (21:12, 16:23, 19:23, 16:14, 14:10)
PARTIZAN: Robinson 9, Ratkovica, Vrabac, Marinković 2, Veličković 21, Birčević 16, Koprivica, Andrić 13, Hečer 20, Pot, Karahodžić, Luković 5.
LUDVIZBURG: Hemonds 12, Koton 14, Mekgrej 7, Martin 13, Kroford, Braunig, Bun 6, Kone, Tieman 9, Topert 9, Loezing 10, Kuli 2.

Solnok - AEK (18)

TABELA: Bešiktaš 6-1, Ludvigzburg 5-3, AEK 4-3, Partizan 4-4, Zelena Gora 3-4, Šarlroa 3-4, Dinamo Sasari 3-4, Solnok 1-6.