ЕМБИД НАСТАВЉА ДА РЕШЕТА: Нова МВП партија за победу Филаделфије над Шарлотом (ВИДЕО)

21.01.2024. 08:15
Džoel Embid, Keli Obre
Џоел Ембид, Кели Обре / Извор: Профимедиа

Дабл-дабл Николе Вучевића...

У још једном спектакуларном наступу, званични МВП шампионата, Џоел Ембид, предводио је Филаделфију до пете узастопне победе, овога пута против Шарлота, резултатом 97:89.

РАЈАКОВИЋ У ПРОБЛЕМУ: Репторси везали и други пораз! Никси убедљиви (ВИДЕО)Darko RAJAKOVIĆ

РАЈАКОВИЋ У ПРОБЛЕМУ: Репторси везали и други пораз! Никси убедљиви (ВИДЕО)

Дејан Радоњић се тренутно не проводи баш најбоље у ТурскојDejan Radonjić

Дејан Радоњић се тренутно не проводи баш најбоље у Турској

Не отписујте Морнар: Значајна победа против Дербија, сад опстанак није научна фантастикаNemanja VranjeÅ¡

Овом победом Сиксерси су остварили и своју јубиларну 20. узастопну победу на којој је Ембид доминирао, постигавши 33 поена, десет скокова и пет асистенција за готово 37 минута игре. Његова импресивна форма и утицај на игру потврђују да је озбиљан кандидат за МВП титулу.

Уз Ембида, Тобијас Херис додао је 21 поен, док је Макси постигао 16. Са друге стране, у редовима Хорнетса, Бриџис се истакао са 25 поена, док је Милер допринео са 23 поена. Важно је напоменути да Ламело Ball није био у саставу Шарлота, иако је био кључни играч у претходној победи Хорнетса над Сан Антонијом.

Такође, и Сан Антонио Спарси су брзо реаговали на претходни пораз и остварили победу као гости против Вашингтон Визардса резултатом 131:127. Спарси су имали шест поена предности на полувремену, али се у последњу четвртину ушло у егалу, 100:100.

У драматичном завршетку, Џоунс и Сочан су били сигурни у пенал завршници, чиме су Спарси осигурали победу. Најефикаснији у екипи из Тексаса био је Виктор Вембањама са 24 поена, док су Сочан и Вазел додали 23, односно 21 поен.

Марвин Багли је био најбољи код Визардса са 21 поеном, док су Пол и Кисперт постигли по 16 поена.

Драму смо гледали и у мечу Хјустона и Јуте, где су Рокетси након продужетка славили са 127:126. Шенгун и Смит дабл-дабловима предводили су домаћине до победе (37п/14с, односно 24п,10с), док је на другој страни Кларскон имао исти учинак – 33п, 12с.

Чикаго Булси декласирали су Гризлсе са 125:96, а Никола Вучевић је уписао дабл-дабл са 11 поена и 11 скокова!