RAJAKOVIĆ U PROBLEMU: Reptorsi vezali i drugi poraz! Niksi ubedljivi (VIDEO)

21.01.2024. 07:49
Darko RAJAKOVIĆ
Darko RAJAKOVIĆ / Izvor: Profimedia

Toronto nemoćan...

Toronto Reptorsi doživeli su težak poraz od ekipe Njujork Niksa rezultatom 126:100, a srpski stručnjak Darko Rajaković nema baš puno razloga da bude zadovoljan nakon ovog meča.

Ne otpisujte Mornar: Značajna pobeda protiv Derbija, sad opstanak nije naučna fantastikaNemanja Vranješ

Dejan Radonjić se trenutno ne provodi baš najbolje u TurskojDejan Radonjić

Dejan Radonjić se trenutno ne provodi baš najbolje u Turskoj

Glas predvodio Cedevitu: Lagana pobeda protiv IgokeeGregor Glas

Glas predvodio Cedevitu: Lagana pobeda protiv Igokee

Reptorsi samo u prvom delu uspeli da pariraju Niksima u Torontu, a onda su doživeli neverovatan pad u poslednje dve četvrtine, koji je doveo do zaslužene pobede Niksa.

Glavni problem bile su oscilacije. Kontrola igre i odbrana nisu bile na nivou, što je Niksima omogućilo da dominiraju u reketu i na skoku.

Delovalo je da Rajakovićevi izabranici mogu da pomrse konce gostima u poslednjih 12 minuta, ali su oni vešto odbili nalet i zadržali kontrolu do kraja susreta.

Džejlen Branson istakao se kao ključni igrač za Nikse, beležeći impresivnih 38 poena, dok su Džulijus Rendl i Presijus Ačiuva doprineli sa po 18 poena. Treba napomenuti da je Rendl upisao tripl-dabl – uz 18 poena zabeležio je i 16 skokova i 10 asistencija.

Sa druge strane, kod Reptorsa, Ar Džer Baret bio je najefikasniji sa 20 postignutih poena.