ФИНАЛЕ ЈЕ ЗАКАЗАНО: Браун утишао Берлин, Шпанија и Француска за европско злато (ВИДЕО)

16.09.2022. 22:22
Lorenco Braun
Лоренцо Браун

Домаћин за бронзу.

Кошаркашка репрезентација Шпаније играће у финалу Евробаскета против Француске у недељу од 20:30, Фурија је у сред Берлина савладала Немачку 96:91 (27:24, 19:27, 19:20, 31:20)

КОЛЕ: Нисам очекивао овако лак тријумф

СЕЛЕКТОР ПОЉСКЕ НЕ ОЧАЈАВА: У недељу је наше финале

НИСУ МОГЛИ ДА ПОНОВЕ МЕЧ ПРОТИВ СЛОВЕНИЈЕ: Француска се поигравала са Пољском и отишла у финале

Као и у дуелу са Грчком, Немци су имали један период перфектне игре. Овога пута у другој четвртини, Панцери су направили серију од 14:0 и на полувреме отишли са благом предношћу.

Током свих 40 минута и једна и друга екипа нису дозвољавале да ова друга оде на осетнију предност. Крајем треће деонице се чинило да ће домаћин преломити меч. Међутим, тако није мислио Лоренцо Браун, који је са неколико битних погодака одржавао корак за противником.

Имали су домаћи вођство од 75:68, да би потом уследио период одличне игре тима Серђа Скариола и серија од 18:5, па се на два минута до краја ушло са 86:80 за Фурију.

Тајс је промашио чист зицер, којим би вратио свој тим у игри, а ту грешку знао је да искористи Лоренцо Браун, био је прецизан оба пута, бивши плејмејкер Црвене звезде, са линије пенала и тиме направио кључну разлику од које више није било спаса за домаћина

Најефикаснији у редовима победника је био поменути Лоренцо Браун са 29 поена, док је Вили Ернангомез имао 16.  Код Немаца Денис Шрудер је забележио 30 поена уз осам асистенција, Обст је имао 15 поена, погодио је пет тројки.

У борби за бронзу играће Пољска и Немачка у недељу од 17:15.

Најновије вести о Евробаскету можете наћи ОВДЕ

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како Светислав Пешић прича анегдоту о Милану Гуровићу из Индијанаполиса