24°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

NISU MOGLI DA PONOVE MEČ PROTIV SLOVENIJE: Francuska se poigravala sa Poljskom i otišla u finale

16.09.2022. 19:10
Košarkaška reprezentacija Francuske
Košarkaška reprezentacija Francuske / Izvor: Foto: FIBA

Pobednik se nijednog trenutka nije dovodio u pitanje.

Reprezentacija Francuske prvi je finalista Evropskog prvenstva u košarci pošto je u prvom polufinalu više nego ubedljivo savladala selekciju Poljske, jedno od najprijatnijih iznenađenja šampionata sa 95:54 (15:9, 19:9, 30:18, 31:18). Trikolori će u finalu igrati sa pobednikom drugog polufinala u kojem igraju Nemačka i Španija.

MITROVIĆ U POSLEDNJOJ SEKUNDI: Veliki preokret Zvezde i pobeda nad Jenisejom

NIJE PROŠAO NEZAPAŽENO: Ponika na meti Virtusa

DANILOVIĆ NAPRAVIO PRESEK: Ovo je NEUSPEH, zaslužili smo kritike, ali ne i UVREDE

Ekipa selektora Vensana Koleao od starta je počela da pokazuje kvalitet i nadmoć u odnosu na Poljsku koja nije uspela da ponovi igru iz četvrtfinala protiv Slovenije. Odbrana Francuske bila je na visini zadatka dozvolivši Poljacima za prvih 20 minuta svega 18 poena, po devet u svakoj od dve četvrtini, dok su u napadu Trikolori lako bušili odbranu protivnika što trojkama, što lakim poenima pod košem. Zbog toga je Francuska već na poluvremenu imala dvocifreenu prednost 34:18, a u drugih 20 minuta je ona sam orasla. Poljaci nisu bili u stanju ni da makar pokušaju da daju malo neizvesnosti ovom meču, dok su Francuzi nastavljali sa odličnim šutem za tri poena (15/26) koji im je na kraju doneo i preko 40 poena prednosti i veoma ubedljivu pobedu.

Geršon Jabusele bio je najefiksniji u Francusko jsa 22 postignuta poena, dok su po 10 postigli Evan Furnije i Eli Okobo, a u Francuskoj su svoi igrači postizgli poene. Kod Poljaka niko nije bio dvocifren, a po devet poena su postigli Ej Džej Sloter i Mihal Mičalak.

BONUS VIDEO: Pogledajte anketu ko je kriv za debakl u Berlinu?