"Он га је угасио, Јокић је имао лоше утакмице" Чувени НБА кошаркаши критиковали Денвер
Бивши НБА кошаркаши Шекил О'Нил и Чарлс Баркли коментарисали су серију Денвера и Минесоте.
Тимбервулвси су прошли у полуфинале Западне конференције НБА лиге победом од 4:2 против тима из Колорада.
Мишљења су да је одбрана Рудија Гобера над Николом Јокићем била једна од кључних ставки за укупан тријумф Тимбервулвса.
- Ово је најбоља Гоберова одбрана коју сам икад видео. У претходним плеј-офовима смо гледали како га нападају. И слушајте, сви волимо Џокера (Николу Јокића, прим. новин), али морамо да одамо признање Рудију. Он је разлог због којег (Јокић) није играо добро, већ солидно. А, имао је и неколико лоших утакмица - рекао је Баркли и наставио:
- Денвер мора да скине притисак са Јокића. Он мора да организује сваки напад и игра плејмејкера на позицији центра, а када се суочи са играчем који га 'затвори', онда Денвер уопште не може да поентира. Морају да нађу начин да то реше да би ишли напред.
Изостала је главна подршка од стране Џамала Мареја.
- Није имао добру серију уопште, али то је такође заслуга одбране Минесоте - рекао је Баркли.
О'Нил се надовезао кратко, али јасно:
- Џејден Мекданлијенс је 'угасио' Јокића - додао је Шек о Мареју.
Кени Смит, бивши НБА шампион са Хјустоном, истакао је још једног играча Минесоте.
- Џејден Мекданлијенс је играч за кога смо знали да је одличан у одбрани спољне линије, један од најбољих у лиги претходних година. Али када на такву одбрану са њим додамо и Теренса Шенона, онда нема попуштања. Учинили су да Денвер изгледа старо. Изгледали су као да су старији тим. Нису били довољно брзи да остану испред тих момака - рекао је Смит и закључио:
- Колико год Јокић био добар, он је различита претња за Гобера од Вембањаме. То је као да игра против вишег Кевина Дурента. Сјајно је било гледати Гобера, најбољег дефанзивца, како игра против Јокића, па против Вембањаме - истакао је Смит.