"On ga je ugasio, Jokić je imao loše utakmice" Čuveni NBA košarkaši kritikovali Denver
Bivši NBA košarkaši Šekil O'Nil i Čarls Barkli komentarisali su seriju Denvera i Minesote.
Timbervulvsi su prošli u polufinale Zapadne konferencije NBA lige pobedom od 4:2 protiv tima iz Kolorada.
Mišljenja su da je odbrana Rudija Gobera nad Nikolom Jokićem bila jedna od ključnih stavki za ukupan trijumf Timbervulvsa.
- Ovo je najbolja Goberova odbrana koju sam ikad video. U prethodnim plej-ofovima smo gledali kako ga napadaju. I slušajte, svi volimo Džokera (Nikolu Jokića, prim. novin), ali moramo da odamo priznanje Rudiju. On je razlog zbog kojeg (Jokić) nije igrao dobro, već solidno. A, imao je i nekoliko loših utakmica - rekao je Barkli i nastavio:
- Denver mora da skine pritisak sa Jokića. On mora da organizuje svaki napad i igra plejmejkera na poziciji centra, a kada se suoči sa igračem koji ga 'zatvori', onda Denver uopšte ne može da poentira. Moraju da nađu način da to reše da bi išli napred.
Izostala je glavna podrška od strane Džamala Mareja.
- Nije imao dobru seriju uopšte, ali to je takođe zasluga odbrane Minesote - rekao je Barkli.
O'Nil se nadovezao kratko, ali jasno:
- Džejden Mekdanlijens je 'ugasio' Jokića - dodao je Šek o Mareju.
Keni Smit, bivši NBA šampion sa Hjustonom, istakao je još jednog igrača Minesote.
- Džejden Mekdanlijens je igrač za koga smo znali da je odličan u odbrani spoljne linije, jedan od najboljih u ligi prethodnih godina. Ali kada na takvu odbranu sa njim dodamo i Terensa Šenona, onda nema popuštanja. Učinili su da Denver izgleda staro. Izgledali su kao da su stariji tim. Nisu bili dovoljno brzi da ostanu ispred tih momaka - rekao je Smit i zaključio:
- Koliko god Jokić bio dobar, on je različita pretnja za Gobera od Vembanjame. To je kao da igra protiv višeg Kevina Durenta. Sjajno je bilo gledati Gobera, najboljeg defanzivca, kako igra protiv Jokića, pa protiv Vembanjame - istakao je Smit.