ГРЦИ НИСУ ДОЗВОЛИЛИ ИЗНЕНАЂЕЊЕ: Хелени преко Чешке у четвртфиналу Евробаскета

11.09.2022. 22:50
Janis Adetokumbo
Јанис Адетокумбо

Очекивано.

Кошаркашка репрезентација Грчке пласирала се у четвртфинале Евробаскета после тријумфа над Чешком 94:88.

КУРИЏА НЕ МРСИ МНОГО: "Италијани су заслужено славили"

НИКАКВА ИДЕЈА У НАПАДУ, У ОДБРАНИ БУШНИ Маринковић најискренији од свих: "Катастрофа..."

ШТА СЕ ОВО ДОГАЂА!? Све данашње утакмице Евробаскета завршене истим резултатом (ФОТО)

Хелени нису дозволили ново изненађење данас, а најефикаснији је био као по навици Јанис Адетокумбо са 27 поена, додао је и десет скокова, уз пет додавања. Калатес је имао 14 поена и шест асистенција.

Били су Грци искуснији тим, а то су показали у другом делу игре

Чеси су се држали добре три и по четвртине, али су у последњих шест минута стали и уз много нервозе препустили иницијативу Хеленима.

Није Чесима помогла ни одлична партија Јана Веселог. Бивши играч Партизана је меч завршио са 21. поеном, али је дуел мора ода заврши раније због пет личних грешака.

Селекција Димитриса Итудиса у борби за полуфинале играће са Немачком.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте како кошаркаши Србије певају опроштајну песму капитену Теодосићу