GRCI NISU DOZVOLILI IZNENAĐENJE: Heleni preko Češke u četvrtfinalu Evrobasketa

11.09.2022. 22:50
Janis Adetokumbo

Očekivano.

Košarkaška reprezentacija Grčke plasirala se u četvrtfinale Evrobasketa posle trijumfa nad Češkom 94:88.

KURIDŽA NE MRSI MNOGO: "Italijani su zasluženo slavili"

NIKAKVA IDEJA U NAPADU, U ODBRANI BUŠNI Marinković najiskreniji od svih: "Katastrofa..."

ŠTA SE OVO DOGAĐA!? Sve današnje utakmice Evrobasketa završene istim rezultatom (FOTO)

Heleni nisu dozvolili novo iznenađenje danas, a najefikasniji je bio kao po navici Janis Adetokumbo sa 27 poena, dodao je i deset skokova, uz pet dodavanja. Kalates je imao 14 poena i šest asistencija.

Bili su Grci iskusniji tim, a to su pokazali u drugom delu igre

Česi su se držali dobre tri i po četvrtine, ali su u poslednjih šest minuta stali i uz mnogo nervoze prepustili inicijativu Helenima.

Nije Česima pomogla ni odlična partija Jana Veselog. Bivši igrač Partizana je meč završio sa 21. poenom, ali je duel mora oda završi ranije zbog pet ličnih grešaka.

Selekcija Dimitrisa Itudisa u borbi za polufinale igraće sa Nemačkom.

BONUS VIDEO: Pogledajte kako košarkaši Srbije pevaju oproštajnu pesmu kapitenu Teodosiću