ГРОБАРИМА ЋЕ ПРИРЕДИТИ ВЕЛЕИЗДАЈУ: Жељко Обрадовић седа на клупу Панатинаикоса и одводи једног од најбољих играча Партизана
Проблеми за црно-беле
Немачки кошаркаш Исак Бонга готово извесно ће напустити екипу Партизана овог лета.
Бонга је 2024. године дошао у Партизан и ове две сезоне био један од најбољих играча црно-белих. Брзо је Немац постао љубимац навијача Парног ваљка, али је често кокетирао са одласком.
Неколико пута су НБА екипе желеле да одведу Бонгу, а најближи томе били су Детроит Пистонси.
За сада нема ништа од одласка преко баре, међутим, сада су се у трку за Бонгин потпис укључили бројни Евролигаши.
Панатинаикос се укључио у трку за Бонгу
Међу њима је најупорнији био Олимпијакос, а заинтересован за Бонгу је и највећи ривал црвено-белих из Пиреја, Панатинаикос, сазнаје портал “Бацкдоор Podcast”.
Бонга је на цени после одличних партија за Партизан, али и репрезентацију Немачке, са којом је постао првак Европе и света.
Посебно је Бонга био импресиван на Евробаскету, где је проглашен за најбољег играча финала у којем су Немци поразили репрезентацију Турске.
Због тога се очекује велика борба за Бонгин потпис и очекује се да црно-бели то не могу да испрате, па је врло реално да крилног играча наредне сезоне гледамо на другој дестинацији.
Бонга би поново могао да сарађује са Обрадовићем
Видећемо да ли је Панатинаикос најупорнији, а Зелени ће бити у предности уколико Жељко Обрадовић поново седне на клупу грчког клуба.
Обрадовић је највећи кандидат да постане нови тренер Панатинаикоса, а како је већ радио са Бонгом у Партизану, нема сумње да Немац не би имао ништа против да поново ради под палицом најтрофејнијег европског тренера.
Уколико се то деси, Обрадовић ће свом вољеном клубу "украсти" једног од најбољих играча...