GROBARIMA ĆE PRIREDITI VELEIZDAJU: Željko Obradović seda na klupu Panatinaikosa i odvodi jednog od najboljih igrača Partizana
Problemi za crno-bele
Nemački košarkaš Isak Bonga gotovo izvesno će napustiti ekipu Partizana ovog leta.
Bonga je 2024. godine došao u Partizan i ove dve sezone bio jedan od najboljih igrača crno-belih. Brzo je Nemac postao ljubimac navijača Parnog valjka, ali je često koketirao sa odlaskom.
Nekoliko puta su NBA ekipe želele da odvedu Bongu, a najbliži tome bili su Detroit Pistonsi.
Za sada nema ništa od odlaska preko bare, međutim, sada su se u trku za Bongin potpis uključili brojni Evroligaši.
Panatinaikos se uključio u trku za Bongu
Među njima je najuporniji bio Olimpijakos, a zainteresovan za Bongu je i najveći rival crveno-belih iz Pireja, Panatinaikos, saznaje portal “Backdoor Podcast”.
Bonga je na ceni posle odličnih partija za Partizan, ali i reprezentaciju Nemačke, sa kojom je postao prvak Evrope i sveta.
Posebno je Bonga bio impresivan na Evrobasketu, gde je proglašen za najboljeg igrača finala u kojem su Nemci porazili reprezentaciju Turske.
Zbog toga se očekuje velika borba za Bongin potpis i očekuje se da crno-beli to ne mogu da isprate, pa je vrlo realno da krilnog igrača naredne sezone gledamo na drugoj destinaciji.
Bonga bi ponovo mogao da sarađuje sa Obradovićem
Videćemo da li je Panatinaikos najuporniji, a Zeleni će biti u prednosti ukoliko Željko Obradović ponovo sedne na klupu grčkog kluba.
Obradović je najveći kandidat da postane novi trener Panatinaikosa, a kako je već radio sa Bongom u Partizanu, nema sumnje da Nemac ne bi imao ništa protiv da ponovo radi pod palicom najtrofejnijeg evropskog trenera.
Ukoliko se to desi, Obradović će svom voljenom klubu "ukrasti" jednog od najboljih igrača...