ХОЋЕ ЛИ СЕ РУКОВАТИ СА АТАМАНОМ? Тренер Валенсије се огласио пред меч у Атини
Тренер Валенсије Педро Мартинез изнео је утиске пред четврти меч плеј-оф серије Евролиге против Панатинаикоса.
Шпански тим је успео да смањи резултат на 2:1 и у петак у ОАКА арени ће пробати да избори мајсторицу на свом терену.
- Биће исто као у претходне три утакмице. Веома изједначен меч са два тима која играју веома чврсто и имају сјајне играче. Морамо да очекујемо тешку утакмицу за оба тима која ће можда бити решена у последњој секунди, као што је био случај у претходна три меча - рекао је Мартинез, па наставио.
- Мислим да смо у прве две утакмице у Валенсији могли да добијемо једну или чак обе утакмице. Ипак, они су победили јер су били бољи у завршници оба меча. Али по мом мишљењу, резултат 3-0 не би био праведан. Мислим да смо играли довољно добру кошарку да имамо прилику да изборимо пету утакмицу ако будемо играли добро сутра.
Свестан је да неће бити лако два пута добити ПАО у Атини.
- Биће тешко јер мислим да Панатинаикос има више искуства од нас у оваквим такмичењима, а за нас је ово велико искуство. За моје младе играче ово је сјајна прилика за напредак, јер нас Панатинаикос тера да играмо на највишем могућем нивоу. Сигуран сам да ће овај плеј-оф бити важно искуство за нашу будућност, али сада живимо у садашњости и желимо да одиграмо добру утакмицу и покушамо да изборимо пети меч - рекао је Мартинез.
Дуел у среду је обележио вербални сукоб Мартинеза и Атамана, због чега су зарадили искључења.
- Пре свега, нисам баш поносан на оно што се догодило. То ми је била прва техничка грешка ове сезоне у свим такмичењима. И желим да се извиним првенствено судијама јер сам их довео у веома тешку ситуацију, а имали су велики проблем када су искључили оба тренера. То није нешто због чега сам срећан. Али десило се. Лично, био сам нервозан јер је у претходним утакмицама тренер Ергин Атаман вршио притисак на судије и искористио техничке грешке у првој и другој утакмици. Водили 13 разлике, а он је урадио исто без икаквог разлога. Али ми смо играли веома добру утакмицу и имали смо сигурну предност. Нисам желео да се понови оно што се десило у претходним мечевима. То је нешто што није у складу са вредностима спорта - сматра тренер Валенсије.
Поштује Атамана и Панатинаикоса
- Имам велико поштовање према тренеру Атаману и Панатинаикосу. Надам се да ће навијачи покушати да помогну свом тиму. Биће против нас, посебно против мене, и немам проблем са тим. Али надам се да ће победити тим који буде играо боље. Ако то буде Панатинаикос, честитам им. Ако ми победимо, покушаћемо да одиграмо добру пету утакмицу. То је једино о чему размишљам - додао је Мартинез
Тренер Валенсије одговорио је и на питање да ли ће се руковати са Атаманом.
- Мислим да је то природно, немам никакав проблем са њим. У среду смо га очигледно имали, али сада је нова утакмица, професионалци смо и немам проблем да се рукујемо после меча - закључио је Мартинез.