HOĆE LI SE RUKOVATI SA ATAMANOM? Trener Valensije se oglasio pred meč u Atini
Trener Valensije Pedro Martinez izneo je utiske pred četvrti meč plej-of serije Evrolige protiv Panatinaikosa.
Španski tim je uspeo da smanji rezultat na 2:1 i u petak u OAKA areni će probati da izbori majstoricu na svom terenu.
- Biće isto kao u prethodne tri utakmice. Veoma izjednačen meč sa dva tima koja igraju veoma čvrsto i imaju sjajne igrače. Moramo da očekujemo tešku utakmicu za oba tima koja će možda biti rešena u poslednjoj sekundi, kao što je bio slučaj u prethodna tri meča - rekao je Martinez, pa nastavio.
- Mislim da smo u prve dve utakmice u Valensiji mogli da dobijemo jednu ili čak obe utakmice. Ipak, oni su pobedili jer su bili bolji u završnici oba meča. Ali po mom mišljenju, rezultat 3-0 ne bi bio pravedan. Mislim da smo igrali dovoljno dobru košarku da imamo priliku da izborimo petu utakmicu ako budemo igrali dobro sutra.
Svestan je da neće biti lako dva puta dobiti PAO u Atini.
- Biće teško jer mislim da Panatinaikos ima više iskustva od nas u ovakvim takmičenjima, a za nas je ovo veliko iskustvo. Za moje mlade igrače ovo je sjajna prilika za napredak, jer nas Panatinaikos tera da igramo na najvišem mogućem nivou. Siguran sam da će ovaj plej-of biti važno iskustvo za našu budućnost, ali sada živimo u sadašnjosti i želimo da odigramo dobru utakmicu i pokušamo da izborimo peti meč - rekao je Martinez.
Duel u sredu je obeležio verbalni sukob Martineza i Atamana, zbog čega su zaradili isključenja.
- Pre svega, nisam baš ponosan na ono što se dogodilo. To mi je bila prva tehnička greška ove sezone u svim takmičenjima. I želim da se izvinim prvenstveno sudijama jer sam ih doveo u veoma tešku situaciju, a imali su veliki problem kada su isključili oba trenera. To nije nešto zbog čega sam srećan. Ali desilo se. Lično, bio sam nervozan jer je u prethodnim utakmicama trener Ergin Ataman vršio pritisak na sudije i iskoristio tehničke greške u prvoj i drugoj utakmici. Vodili 13 razlike, a on je uradio isto bez ikakvog razloga. Ali mi smo igrali veoma dobru utakmicu i imali smo sigurnu prednost. Nisam želeo da se ponovi ono što se desilo u prethodnim mečevima. To je nešto što nije u skladu sa vrednostima sporta - smatra trener Valensije.
Poštuje Atamana i Panatinaikosa
- Imam veliko poštovanje prema treneru Atamanu i Panatinaikosu. Nadam se da će navijači pokušati da pomognu svom timu. Biće protiv nas, posebno protiv mene, i nemam problem sa tim. Ali nadam se da će pobediti tim koji bude igrao bolje. Ako to bude Panatinaikos, čestitam im. Ako mi pobedimo, pokušaćemo da odigramo dobru petu utakmicu. To je jedino o čemu razmišljam - dodao je Martinez
Trener Valensije odgovorio je i na pitanje da li će se rukovati sa Atamanom.
- Mislim da je to prirodno, nemam nikakav problem sa njim. U sredu smo ga očigledno imali, ali sada je nova utakmica, profesionalci smo i nemam problem da se rukujemo posle meča - zaključio je Martinez.