ИСКОРИСТИЛИ СИТУАЦИЈУ: Фенербахче довео центра који је био пред потписом за Макаби Тел Авив
Американац је имао спреман двогодишњи уговор са Поносом Израела
Кошаркшаи Фенербахчеа сезону су окончали освајањем титуле у шампионату Турске, а у клубу су већ почели да раде на склапању тима за наредну сезону.
Нандо Де Коло је одмах после освајања титуле саопштио да завршава каријеру, а клуб ће напустити и Девон Хол који се већ опростио од навијача.
Због свега тога управа клуба је већ увелико радила на појачањима за наредну сезону, а како јављају медији из Израела Фенербахче је већ договорио долазак Маркуса Бингама.
У питању је амерички центар који је претходну сезону провео у УНИКС-у за који је просечно постизао 15,8 поена и 7,3 скока по утакмици.
Бингам је дуго био на радару Макабија из Тел Авива, очекивало се да потпише двогодишњи уговор са Поносом Израела, али је напета ситуација на Блиском истоку ипак пресудила да до сарадње не дође, па је Фенербахче искористио прилику која му се указала и решила проблем на позицији центра.